Статті

За 5 місяців на Південній магістралі попереджено 18 крадіжок матеріальних цінностей залізниці

Упродовж січня-травня 2019 року підрозділами служби воєнізованої охорони регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» попереджено 18 крадіжок матеріальних цінностей залізниці на суму понад 175 тис. грн. За підозрою у скоєнні крадіжок затримано та передано до правоохоронних органів 18 осіб.

Студенти Одеського залізничного вишу взяли участь у Міжнародному заході з розвитку цифрової інфраструктури

Студенти Одеського коледжу транспортних технологій взяли участь у Міжнародному заході високого рівня з питань розвитку цифрових технологій інфраструктури, що відбувся наприкінці робочого тижня в Одесі.

Хуліганство вартістю більше 8 тис. доларів

Вчора, 30 травня, о 22:50 на перегоні Сорочий Брід – Мотовилівка біля Києва хулігани закидали камінням швидкісний поїзд № 716 Львів – Київ і розбили лобове скло кабіни машиніста та бокове – пасажирського вагона.

Затверджена концепція філії «Вокзальна компанія» за німецьким форматом

Одним із етапів реформування Укрзалізниці є реорганізація пасажирського господарства, проблематичного з точки зору збитковості. Частково розв’язати це питання покликане створення окремої філії «Вокзальна компанія».

Несанкціонований доступ людей до колії зупиняє колючий дріт

Нещодавно Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства запровадило нові норми безпеки на залізниці. Планується встановити суцільну огорожу перед залізничними коліями. Втім, Укрзалізниця вже не перший рік веде такі роботи.

Пілотний проект з системою «Прозорро.Продажі» продовжать

На аукціонах в системі «Прозорро.Продажі» у травні Укрзалізниця виставить майже вдвічі більше зерновозів. Суттєві перспективи є щодо цементовозів, до яких планується невдовзі запропонувати послугу гарантованих обсягів перевезень. З піввагонами ситуація поки стабільна.

Машиніст «атомної» електрички про робочі будні в Чорнобильській зоні

26 квітня 1986 р. сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Після її ліквідації створено 30-кілометрову зону відчуження, яку природа з часом перетворила на заповідник. Незважаючи на те, що з 2000 р. атомна електростанція не виробляє енергію, там ще й досі працює персонал, який на роботу доправляють «атомною» електричкою. Як воно, їхати крізь територію, яка викликає страх у мільйонів людей, розповідає машиніст моторвагонного депо Чернігів регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Андрій Бойкачов.

Перший у Європі вітчизняний арт-потяг поїде на ГогольFest

Днями з вокзалу станції Київ-Пасажирський на фестиваль Startup ГогольFest у Маріуполі вирушить перший у Європі арт-потяг. Він буде розмальований ззовні, прикрашений із середини та обладнаний вагоном-сценою.

1 травня відкриється рух поїздів на дитячій залізниці «Мала Південна»

1 травня об 11:00 на дитячій залізниці «Мала Південна» регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» відбудеться урочисте відкриття 79-го сезону руху поїздів.

Стратегія на п’ять: перший середньостроковий план розвитку Укрзалізниці

Стратегію АТ «Укрзалізниця» на 2019—2023 рр. на початку квітня було офіційно передано на погодження Кабінету Міністрів України. Це перший подібний документ в історії компанії, який конкретизує політику товариства за всіма напрямами роботи — від організації перевезень до соціальної сфери. Детальніше — далі.

Податок на землю під смугами відведення залізниці є лише в Україні

Для Укрзалізниці в чотири рази зріс коефіцієнт зі сплати земельного податку у 2019 р. Через це товариство має віддати 4,2 млрд грн, що втричі більше, ніж минулоріч. Таким чином, враховуючи інші податки, рівень податкового навантаження на залізничну компанію зріс до 51—57 %. Чи відповідає він практикам розвинених країн світу?

Як воєнізована охорона Укрзалізниці дбає про безпеку пасажирів

Після ліквідації у 2014 р. транспортної міліції залізничні вокзали залишилися без нагляду правоохоронців. Укрзалізниця знайшла можливість організувати охорону на об’єктах з найбільшим пасажиропотоком. Те, які станції патрулюють відомчі стрільці, як розпізнати злочинця, коли Національна поліція почне дбати про безпеку на вокзалах та чи прийде спецпідрозділ ТОР на Київ-Пасажирський, з’ясовувала кореспондентка «Магістралі».