Економіст Ярослав Жаліло про ініціативу зупинки транзиту російських вантажів Україною

Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!

«Самі себе відшмагаємо, а виграють альтернативні постачальники послуг», — економіст Ярослав Жаліло про ініціативу зупинки транзиту російських вантажів територією України.

Аргумент щодо звільнення потужностей для українських компаній — найневдаліший, прокоментував економіст, президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло ідею зупинити транзит вантажів РФ територією України. «Буде, як у випадку з автомобілями: самі себе відшмагаємо, а виграють альтернативні постачальники послуг — Білорусь та Польща», — наголосив український економіст. За його словами, транзит — одне з джерел доходів країни, а обмеження призведе до його втрати.

Нагадаємо, українські бізнес-асоціації під егідою «Укрметалургпрому» закликали Кабмін тимчасово призупинити транзит російських вантажів через Україну. Цей захід, на їхню думку, дозволить на понад 10 % збільшити пропускну спроможність залізниці України на західних прикордонних переходах.

На думку економіста, питання обмежень транзиту можна буде розглядати як зброю в економічній війні та відстоюванні власних інтересів лише за умови суттєвого оновлення інфраструктури залізниці, зокрема за рахунок державних інвестицій або ж залучення коштів на умовах концесії.

Також, вважає Ярослав Жаліло, необхідно врахувати, наскільки Росії складно переорієнтуватися на інші шляхи транзиту. «З іншого боку, зарубіжна спільнота, на жаль, мало розуміється на тонкощах гібридної агресії РФ. Зате непогано сприйме хвилі щодо ненадійності України як транзитера, що їх напевне розганятиме РФ», — зауважив він.

Окрім того, в експерта є сумнів, що у цій інформаційній війні Україна буде ефективнішою. «Такий крок важливо позиціонувати як симетричний щодо дій РФ. Тоді буде простіше відповідати на позови до СОТ», — зазначив Ярослав Жаліло.

Загалом аргумент заборони транзиту російських вантажів, навіть тимчасового, як звільнення потужностей для українських компаній, з яким апелюють до Уряду великі приватні вантажовласники промислової продукції, експерт називає найневдалішим.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?