Капітальні інвестиції у січні склали майже 733 млн грн

21 лютого 2018, 12:00
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Микола Копилов, Інфографіка Олексія Посудієвського

За оперативними даними, за січень 2018 р. ПАТ «Укрзалізниця» освоїло капітальних інвестицій за рахунок власних коштів на 732,7 млн грн.
Це втричі більше фактичних показників аналогічного періоду минулого року. Найбільші вкладення — у будівництво вагонів, модернізацію основних засобів та капітальний ремонт. 

Про це повідомив директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев. «Думаю, що немає у країні іншої компанії, яка в січні проінвестувала таку ж суму. Відпрацьований у 2016—2017 рр. процес закупівель та налаштування відповідних потужностей для інвестування в рухомий склад та інфраструктуру дають можливість вже з першого місяця показувати рекордні для галузі темпи капітальних вкладень. А це — робочі місця, заробітна плата, податки та багато іншого як у нас, так і в підприємств, які виконують наші замовлення та підряди», — зауважив він.

За даними директора з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця», доходи від здійснення перевезень становили 6,2 млрд грн. Порівняно з аналогічним періодом 2017 р. вони зросли на 11,7 % та більші (на 4,4 %) запланованих показників. Примітно, що в першому місяці року на 1,7 % зріс пасажирообіг — до 1851,2 млн пас-км. Проте, з іншого боку, лишається питання збитковості пасажирських перевезень — понад 1 млрд грн.

Крім того, збільшилися на 2,3 % відрахування у вигляді податків та обов’язкових платежів до бюджету і державних цільових фондів — до 1,2 млрд грн.

Загалом за підсумками січня залізнична компанія очікує на прибуток у 8,1 млн грн.

Як повідомлялося, в січні 2018 р. ПАТ «Укрзалізниця» збудувало на власних заводах та закупило у сторонніх виробників 525 нових вантажних вагонів.

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?