Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци! Хто і як виступив на ХІ Спартакіаді залізничників, яка проходила у Харкові

На минулому тижні у Харківському спортивному комплексі «Локомотив» ім. Героя України Г. М. Кірпи завершилася ХІ Спартакіада серед збірних команд регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця».

Упродовж трьох днів залізничники з усіх куточків України дарували колегам­-уболівальникам яскраві емоції напруженої та видовищної боротьби. Змагання пройшли у традиційних для галузевих спартакіад семи видах спорту — волейбол, армрестлінг, шашки, настільний теніс, шахи, гирьовий спорт та міні­-футбол.

Під час урочистостей з нагоди відкриття Спартакіади учасників змагань привітали директор з управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» Євгеній Козак, перший заступник голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр Мушенок, директор регіональної філії «Південна залізниця» Микола Уманець та голова дорпрофсожу регіональної філії «Південна залізниця» В’ячеслав Залозних. Різних гараздів учасникам спортивних перегонів побажав в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов у привітальній телеграмі.

 

 

Боротьба на руках

Змагання з армрестлінгу зібрало чималу групу підтримки. Сама боротьба триває секунди, але плескали учасникам по декілька хвилин. Особливо, коли до столу виходили лідери. Саме вони й підтвердили свій клас.

Третє місце у ваговій категорії до 80 кг посів Владислав Лукіянчук (регіональна філія «Південно­-Західна залізниця»), друге — виборов Дмитро Черепович («Одеська залізниця»), а переможцем став визнаний фаворит змагань майстер спорту Євген Беженар («Південна залізниця»).

У ваговій категорії до 90 кг бронзу здобув Іван Парфенюк («Львівська залізниця»), срібну медаль виборов Євген Мельниченко («Одеська залізниця»), а золото дісталося ще одному відомому у світі армрестлінгу спортсмену Валерію Чайці («Придніпровська залізниця»), який захистив свій титул чемпіона.

Точилася нелегка боротьба представників у ваговій категорії понад 90 кг. Третє місце виборов Олексій Наливайко («Південна залізниця»), друге — посів Олег Ничипорук («Південно­-Західна залізниця»), а перемога дісталася Валерію Білицькому («Донецька залізниця»).

 

Залізна гра

Не дарма вправи з гирею неофіційно називають «залізною грою». Неначе граючись, спортсмени примушують злітати вгору пудові гирі (16 кг). Тут іде боротьба не лише із суперниками, а й із собою. Кожен ривок, кожне зусилля можуть стати переможними.

У ваговій категорії до 80 кг третє місце здобув Олександр Дорошенко («Південна залізниця»), друге — посів Микола Тімаревський, який представляв філію «Пасажирська компанія» ПАТ «Укрзалізниця» («Придніпровська залізниця»), а найсильнішим у цій категорії став Олег Чумаков («Південно­-Західна залізниця»).

Сходинки п’єдесталу переможців серед учасників у ваговій категорії до 90 кг розподілилися таким чином: третє місце — Василь Катерчук, який представляв філію «Пасажирська компанія» ПАТ «Укрзалізниця» («Південно-Західна залізниця»), друге — Максим Безпалий («Південно­-Західна залізниця»), перше — Андрій Днищенко («Південна залізниця»). У категорії понад 90 кг третє місце посів Роман Демидов («Одеська залізниця»), друге — здобув Олег Петренко («Південна залізниця»), а на вершині опинився Валерій Білицький («Донецька залізниця»).

 

Тихі баталії

Якщо на п’яти майданчиках вирували емоції та галас, то на двох, де виявляли найсильніших у шахах і шашках, панувала тиша, немов під час екзамену. Тут розкриваються творчі здібності, повною мірою виявляються характер, витримка та наполегливість. І, звісно, винахідливість!

Блискучу гру продемонстрували всі учасники. Але безкомпромісні та об’єктивні судді розподілили перемогу в такій послідовності: серед жінок у змаганнях з шахів третє місце посіла Олена Штаба («Донецька залізниця»), друге — Олена Чорногорова («Південна залізниця»), а переможницею шахового турніру серед жінок стала Олена Пензіна («Придніпровська залізниця»).

У змаганнях з шахів серед чоловіків третє місце виборов Сергій Семенець («Донецька залізниця»), друге — посів Василь Гуйван («Львівська залізниця»), кращим з­поміж шахістів визнано Володимира Янюка («Південно-Західна залізниця»).

Не менш напруженою була гра і на шашкових дошках. Серед жінок третє місце здобула Алла Гак («Придніпровська залізниця»), друге — Олена Чорногорова («Південна залізниця»). За правилами, одному учаснику можна виступати відразу у двох видах спорту, якщо вони відбуваються не в один час, чим і скористалась Олена. А переможницею тут стала її тезка Олена Рильник («Львівська залізниця»).

Чоловічий п’єдестал розподілили між собою Андрій Гричаний («Одеська залізниця»), який посів третє місце, Роман П’ясецький («Львівська залізниця») завою­вав друге, а перемогу здобув Михайло Бондарєв — представник Департаменту безпеки руху («Південна залізниця»).

 

М’яч на стіл

Миттєва реакція, фірмова подача, спортивна хитрість і жага до перемоги — все це настільний теніс. Тут, аби залишити м’яч на половині столу суперника, вирували спортивні пристрасті, що не поступалися навіть змаганням найвищого міжнародного рівня.

Серед жінок третє місце здобула Любов Зановська («Придніпровська залізниця»), друге — Лариса Кльосова («Донецька залізниця»), а кращою тенісисткою стала Вероніка Андрущенко («Одеська залізниця»). Переможці чоловічих змагань розподілилися так: третє місце — Іван Поберій («Південно­-Західна залізниця»), друге — Іван Біров («Львівська залізниця»), незмінним найкращим тенісистом визнано Андрія Коврікова («Південна залізниця»).

У змаганнях змішаних пар з настільного тенісу третє місце посіли Лариса Кльосова та Андрій Дерев’янко («Донецька залізниця»). Надія Вовк та Андрій Ковріков з Південної магістралі поступилися золотом представникам Одеської залізниці Вероніці та Роману Андрущенкам.

 

На ігрових майданчиках

Традиційно багато вболівальників зібрали ігрові види спорту — футзал і волейбол. Це, як то кажуть, були вишеньки на торті у спортивному меню Спартакіади залізничників. У більшості матчів до останньої секунди зберігалась інтрига у вирішальних протистояннях. У нелегкій боротьбі бронзові медалі у футзалі здобув колектив Донецької залізниці. Срібними призерами стали гравці збірної Південної залізниці, які з рахунком 2:1 поступилися зіграній команді Південно­-Західної залізниці, котра й стала чемпіоном ХІ Спартакіади з футзалу.

Безперервний вир емоцій спостерігався на трибунах під час змагань з волейболу. Як і у футзалі, третє місце посіла збірна команда Донецької залізниці. А ось у фіналі гіркоту срібла спізнала команда Південно­-Західної залізниці, яка поступилася діючим чемпіонам — команді Південної залізниці.

 

Директор з управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» Євгеній Козак:

«Дуже приємно констатувати той факт, що залізничники зібрались, аби продемонструвати свої спортивні майстерність, витримку, енергію та працю у команді вже водинадцяте. І хоча на Спартакіаді змагаються команди шести регіональних філій Укрзалізниці, як сказав в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, це все одна команда — команда Укрзалізниці».

 

 

 

Перший заступник голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр Мушенок:

«Свято дружби залізничників потрібно продовжувати і розвивати. Розуміння необхідності таких заходів у керівництва ПАТ «Укрзалізниця» є. Саме так об’єднується трудовий колектив. Побажаю нам і ПАТ «Укрзалізниця», щоб на додаток до свята спорту заробітна плата в галузі підвищувалася».