Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци! Кімнати відпочинку на вокзалах Західної України: що, де і скільки коштує?

Західна Україна — один із найпопулярніших напрямків відпочинку наших співвітчизників. Люди їдуть не тільки до Львова, а й до Ужгорода, Івано-Франківська, Яремчі, Рахова та інших туристичних місць. Утім, чимало пасажирів не обмежуються проїздом у потязі, а користуються іншими послугами від залізничників. Зокрема, кімнатами відпочинку.

І готель, і хостел

Як розповіла завідувач кімнатами відпочинку вокзалу станції Львів філії «Пасажирська компанія» ПАТ «Укрзалізниця» Світлана Місяйло, чимало пасажирів прямують до кімнат відпочинку відразу з поїздів із важкими валізами. До їхніх послуг — 12 номерів з різним рівнем комфорту. Люди зупиняються на вокзалі в середньому на період від однієї до п’яти діб. Замовляють і номери з усіма зручностями, й окремі ліжко­-місця.

— Влітку пасажирів багато в будь­-який день, — розповідає Світлана Місяйло. — Втім, завжди дещо більша населеність припадає на п’ятницю, суботу та неділю. До прикладу, на одну із субот, 30 червня,  кільком клієнтам були змушені відмовити, адже заброньовано всі номери.

Така популярність кімнат відпочинку зумовлена тим, що вони працюють як готель і як хостел. Тут є окремі номери класу «люкс», «півлюкс» з усіма зручностями та номери з підселенням. Відтак, плануючи відпустку чи вікенд у Львові, варто заздалегідь подбати не лише про квитки, а й про житло. Забронювати кімнати відпочинку можна від однієї до 30 діб. Вартість найдешевшого місця — 290 грн на добу.

— Найкраще бронювати залізничні апартаменти за 20—30 діб до поселення: саме тоді ще є достатня кількість номерів або ж окремих ліжко-­місць, — радить Світлана Місяйло. — Звичайно, звертатися можна в будь­-який час, навіть у переддень приїзду, адже трапляються випадки, коли пасажири змінюють свої плани та відміняють бронювання.

Відпочинок з оздоровленням

Чи не найбільше кімнат відпочинку є на вокзалі станції Моршин. Там загалом їх 24 на 55 ліжко­-місць. До послуг пасажирів — одномісні та двомісні «люкси», а також звичайні дво­- та тримісні номери. Зважаючи на те, що це курортне містечко має доволі високі ціни, то вартість проживання приємно вражає. Найдешевше ліжко­-місце на добу коштує лише 123 грн, а проживання у найдорожчому одномісному номері класу «люкс» — 235 грн, у двомісному — 320 грн.

Крім того, на вокзалі працюють сауна та більярд, також можна залишити автомобіль, який весь час буде під охороною. Та найважливішим є те, що кімнати відпочинку розташовані дуже близько від бювета з лікувальними водами. Вокзал навіть ближче, ніж багато корпусів місцевих санаторіїв, і теж фактично стоїть серед лісу.

До речі, у Моршині кожен пасажир зможе винайняти апартаменти навіть у день приїзду. А повноцінному відпочинку не заважатиме рух поїздів, адже на одноколійній дільниці Стрий—Моршин—Калуш—Івано­-Франківськ їх небагато.

В іншому курортному містечку — Трускавці — практично такі ж ціни на проживання, як у Моршині, й чимала кількість номерів. Єдине, на що варто зважати людям, які планують поселятися на вокзалі, — відстань до бюветів. Аби дістатися туди, доведеться користуватися громадським транспортом.

Сон із запахом хвої

Якщо плануєте мандрівку в гори, то зупинитися можна на вокзалі станції Яремче. Він пропонує шість номерів загальною кількістю 20 ліжко-­місць. Найдорожчий двокімнатний «люкс» із чудовим видом на круті схили гір із сосновим лісом коштуватиме майже 580 грн на добу. Звісно, не надто дешево, але у приватних садибах ціни значно вищі. Тож навіщо переплачувати, якщо плануєте мандрувати та насолоджуватись атмосферою гірського містечка?

Як повідомила начальник станції Наталія Хопта, тут, крім Новорічних та Різдвяних свят, коли бронюють номери заздалегідь, завжди можна винайняти апартаменти.

На сонячне Закарпаття

Одним із найколоритніших міст Західної України є Ужгород. Втім, на жаль, там не така вже й велика кількість готелів і хостелів. Тому багато пасажирів, які прибувають до міста, планують зупинитися на вокзалі. Втім, не завжди це вдається, адже на одному з найновіших двірців в Україні лише п’ять кімнат.

Начальник вокзалу Юрій Товт радить бронювати номери якнайшвидше, адже бажаючих завжди більше, ніж ліжко­-місць. І така ситуація цілий рік, вона не залежить від фестивалів, свят чи навіть вихідних.

— У травні—квітні, коли цвіли сакури, було щось неймовірне, — каже Юрій Товт. — Такої кількості туристів в Ужгороді давно не було. Пасажирські поїзди, зокрема додаткові, наповнювалися на 100 %. А в кімнатах відпочинку попит у десятки разів перевищував пропозицію.