Укрзалізниця розробляє нову соціальну політику щодо підтримки молоді

19 квітня 2018, 09:52
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Ілона МИРОНЕНКО, «Магістраль». Фото Сержа ГОНЧАРОВА. Інфографіка Олексія ПОСУДІЄВСЬКОГО

ПАТ «Укрзалізниця» як роботодавець традиційно вирізняється широким соціальним пакетом — дбає про оздоровлення працівників та їхніх дітей, опікується ветеранами, пенсіонерами та людьми з обмеженими фізичними можливостями. Проте донедавна товариство не вело окремої соціальної політики щодо молоді. Такі працівники не були виділені в окрему категорію. Управління соціальної політики компанії ініціювало створення робочої групи, що має на меті сформувати єдину молодіжну політику і побудувати систему роботи з молоддю в компанії.

Необхідність у роботі з молоддю та її додатковій мотивації підтверджують цифри. Статистика 2017-­го року не така позитивна, як попереднього. До підрозділів товариства працевлаштувалось 567 молодих людей, що на 19 % менше, ніж 2016-­го. Тоді ця цифра становила 700. У суспільстві втрачається престиж робочих професій і посилюється явище трудової міграції. Виникає необхідність подбати про кадровий потенціал підприємства.

Для того, щоб спланувати стратегію роботи з молоддю на найближчі роки, Управління соціальної політики створило робочу групу. Перше її засідання тривало з 11 до 13 квітня 2018 р. Відкрила його заступник директора з управління персоналом та соціальної політики, начальник Управління соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» Ольга Безпалько. «Раніше молодь не була виокремлена серед інших працівників. І перед тим, як розпочинати роботу щодо вироблення молодіжної політики, важливо напрацьовувати її постулати спільно з тими, хто безпосередньо буде «споживачем» цієї політики, тобто молоддю, яка працює в компанії», — сказала вона.

Ольга Безпалько зазначила, що задля об’єктивності результатів робоча група була сформована з молодих працівників різних регіональних філій і філій, в тому числі виробничих структурних підрозділів та студентського активу профільних навчальних закладів. До складу робочої групи ввійшли представники різних професій — від машиніста тепловоза і електромеханіка до інженера­-конструктора. Більшість учасників — молоді, активні лідери громадської думки трудових колективів. Для того, аби молодь могла ефективно комунікувати щодо важливих питань, до групи також були залучені завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олександр Гнатюк та головний фахівець відділу організаційно-­штатної структури Департаменту оплати праці та мотивації персоналу Анжела Хотім.

Якою бачать молодіжну політику?

Перед учасниками стояло надскладне завдання — за три дні розробити чернетку документа з робочою назвою «Стратегія молодіжної політики ПАТ «Укрзалізниця» до 2023 року». Стратегічний план (СП) складається з кількох важливих складових, таких як: описово-­аналітична частина, бачення, SWOT-­аналіз, пріоритети та стратегічні проекти. Більшість учасників вперше зіткнулися з такими термінами. Тому засідання проходило у форматі тренінгу та навчання. За допомогою презентацій і практичних завдань робоча група напрацьовувала складові частини документа.

Щоб прийти до мети, її слід спочатку уявити. Тож молодь художньо зобразила бачення майбутньої молодіжної політики в Укрзалізниці на папері. У своїх роботах члени робочої групи переважно малювали кар’єрні східці, якими рухаються працівники. У їхньому баченні молодь у компанії мала прозорі перспективи кар’єрного зростання, впевненість у завтрашньому дні, могла дозволити собі гідний відпочинок, була забезпечена житлом. Більшість також відобразили відсутність корупції — чи то у вигляді знаку «stop­-корупція», чи ж в образі крилатого поросяти, яке відлітає кудись далеко від міцних залізничних мурів, де панує верховенство права. Після мрій учасники повернулися до реальності, аби провести відповідний аналіз ситуації і окреслити напрямки, за якими слід працювати, щоб стати ближче до зображеного раніше ідеалу.

Обговорення проблем молоді викликало жваві дискусії серед учасників, адже ситуація в кожного різна. Серед питань, що цікавили учасників, — забезпечення проведення заходів профорієнтації, сприяння розвитку наставництва серед молодих працівників, удосконалення окремих умов із охорони праці, забезпечення конкурентної заробітної плати, компенсація житла для молодих працівників, залучення молодих працівників до ухвалення рішень Укрзалізниці, відсутність комунікації з керівництвом.

Проте за допомогою SWOT-­аналізу молодь визначила переваги, недоліки, можливості й загрози у різних сферах молодіжної політики та в цілому напрямів соціального забезпечення працівників залізничної компанії.

Всього розглянули 15 напрямків впровадження молодіжної політики. Для того, щоб визначити пріоритетність кожного з них, учасникам було запропоновано оцінити їх за рівнем важливості (зведені результати див. у інфографіці, — авт.). Найважливішими виявилися єдина політика роботи з молоддю, комунікація, підтримка молодих сімей, заробітна плата і мотивація.

Перспективний стратегічний план

На презентацію проектів робочої групи завітав директор з управління персоналом та соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» Євген Козак.

«Багато змін не відбувається через зловживання словом­-паразитом «спробуємо», — сказав він, звертаючись до молоді. — Для мене те, чим ви зараз займається, не є елементом «спробувати», я вкладаю в це інший сенс — «зробити». Робота з молоддю — це можливість принести нові ідеї, думки і результати в управлінні тими процесами, що формувалися роками. Безперечно у своїй роботі я буду орієнтуватися на молодь, тому що саме ви допоможете змінити систему і працювати на якісно новому рівні». Керівник також наголосив, що для нього важливий безпосередній діалог з молоддю. Він зазначив, що не зможе поспілкуватися з кожним особисто, але ставить собі за мету знайти тих активістів, через яких можна буде спілкуватися з молоддю усього товариства і доносити ключові ідеї. Євген Козак закликав активних і небайдужих молодих працівників долучатися до цієї команди.

Насамкінець модератори Ольга Безпалько і начальник відділу роботи з молоддю та ветеранами Управління соціальної політики ПАТ «Укрзалізниця» Дарія Тихонова подякували молоді за плідну працю і наголосили на продовженні роботи над документом.

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?