Розпочато відбір до Директорату молоді Укрзалізниці

19 серпня 2019, 12:45
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Спілкувалася Ілона Мироненко, «Магістраль». Інфографіка Олексія Посудієвського

На думку працівників Управління соціальної політики, аби реалізувати якісні зміни у компанії, потрібно підтримувати та вести відкритий діалог з молодими працівниками найбільшої логістичної компанії України. Для цього з поточного тижня починається відбір лідерів до Директорату молоді. Про умови конкурсу та про те, який ефект від його роботи отримає підприємство, розповіла заступник директора з управління персоналом та соціальної політики—начальник Управління соціальної політики АТ «Укрзалізниця» Ольга БЕЗПАЛЬКО.

 

— Ольго Миколаївно, що таке Директорат молоді?

 — В Укрзалізниці, як у великій родині, чутки поширюються швидше, ніж відбуваються реальні події. Зауважу, що Директорат молоді — це не окрема юридична структура чи виробничий підрозділ. Більше того, це не школа молодих директорів, як нещодавно пожартували мої колеги.

Директорат молоді — це команда молодих залізничників, які знають проблеми молоді на місцях та готові взяти відповідальність за їхнє вирішення.

Директорат молоді покликаний закріпити в управлінській команді товариства молодь, яка керуватиме змінами до підходів і поглядів не лише в апараті управління, а й у структурних підрозділах регіональних філій та філій.

Що ж стосується відбору до Директорату, то він тільки розпочинається. З 20 серпня і до кінця вересня всі бажаючі зможуть заповнити анкету та пройти відбір за допомогою тестування.

— Хто ж може стати учасником?

— Перший і головний критерій — це повинен бути працівник Укрзалізниці, якому не більше 35 років. По-друге, лідером може стати будь-який працівник нашої компанії незалежно від місця роботи. Неважливо, чи це апарат управління, чи структурні підрозділи регіональних філій, філій. Це може бути як робітник, так і офісний працівник, але головне, аби учасник був зацікавлений у розвитку і підтримці молодих колег, мав бажання змінювати роботу залізниці на краще.

— Як проходитиме відбір?

— Є два ключових етапи — тестування учасників та робота відбіркового комітету. Щоб заповнити анкету та пройти тестування на сайті sustainability.uz.gov.ua у розділі «Молодь УЗ», нічого, крім години часу, не потрібно. Якщо учасник тест не пройшов, ніхто і не дізнається про це, але є можливість перевірити свої сили і отримати гарний досвід. Якщо ж кандидат до складу Директорату молоді з тестом упорається, то ми запросимо його на зустріч із членами відбіркового комітету.

І тут починається найцікавіше. Під час відбору члени комітету аналізуватимуть і оцінюватимуть практичні навички та уміння молодих працівників, які претендують увійти до складу Директорату. Учасники працюватимуть у групах та вирішуватимуть конфліктні ситуації, візьмуть участь у дебатах. Члени комітету під час спілкування з претендентами керуватимуться не власними судженнями, а чітко визначеними критеріями. Їх вісім, і за кожен з них можна отримати від 0 до 10 балів (деталі — у Положенні, розміщеному на сайті sustainability.uz.gov.ua).

За кількістю набраних балів формується рейтинг, що дає можливість зробити процес відбору повністю прозорим.

Ті учасники, які набрали максимальну кількість балів, стають лідерами Директоратів молоді регіональних філій та філій тих структур, де вони працюють. Однак п’ять претендентів, перших у рейтингу (незалежно від їхнього місця роботи), входять до Директорату молоді на рівні АТ «Укрзалізниця» автоматично. Ніяких виборів. Усе прозоро!

— Яка мотивація передбачена для лідерів Директорату?

— У першу чергу — це можливість кар’єрного та особистісного росту, нові професійні зв’язки. Молода людина отримує можливість удосконалити себе та реалізовувати проєкти для покращення умов роботи молодих працівників компанії.

Безумовно, за активну діяльність у Директораті ми передбачили у положенні надбавку в розмірі до 20 % посадового окладу, місячної тарифної ставки за фактично відпрацьований час на період виконання повноважень. Крім того, лідерам може надаватися до трьох робочих днів на місяць (зі збереженням середнього заробітку) на виконання своїх повноважень як членів Директорату.

— Як ви плануєте розповідати про відбір працівникам?

— З 19 серпня ми розпочинаємо масштабну рекламну кампанію, виїзні зустрічі з молодими працівниками. Графік заходів дуже насичений і складений так, аби охопити усі регіональні філії та філії, залучивши багато молоді. Важливо, щоб про таку ініціативу дізналися усі — від сходу до заходу, з півночі на південь. Я вірю, що є свідомі молоді працівники, які готові генерувати прогресивні ідеї та управляти змінами в Укрзалізниці.

 

 

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?