Бібліотека залізничника - Жадан, Шкляр та технічна література

Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!

Кажуть, що найкращий подарунок — книга. От тільки зі смаками не завжди легко вгадати. У переддень 14 лютого, Всесвітнього дня книгодарування, кореспондентка «Магістралі» поцікавилася книжковими вподобаннями залізничників. Про те, що почитати в ранковій електричці, чи не втратила актуальність паперова книжка і яким авторам залізничники віддають перевагу в бібліотеці — далі.

 

 

Заступник начальника Департаменту приміських пасажирських перевезень ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Храпатий:

«Моя улюблена книжка — «Майстер і Маргарита» М. Булгакова. Часи змінюються, а люди ні. Актуальність цієї книжки незмінна.

Я та більшість моїх колег дістаємося до роботи електричкою. Найраціональніше можна провести цей час із книжкою в руках. Дуже люблю фантастику. Чим більше на тебе тисне реальність, тим більше хочеться від неї відсторонитись і поринути у вигаданий світ. Зараз читаю «Понеділок починається в суботу» братів Стругацьких. Із нон­фікшн літератури обираю психологічну і соціальну тематику. Зважаючи на реформування, керівникам середньої ланки раджу почитати книжку «48 законів влади» Роберта Гріна».

 

 

 

Інженер-технолог станції «Дарниця» виробничого підрозділу «Київська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»

Сергій Цокур:

«Півроку тому я здобув вищу освіту і почав працювати в технічному відділі. Тож старанно вивчаю різні інструкції. Це забирає найбільше часу. Нещодавно я потрапив у ДТП, відтак, щоб захистити себе, читав юридичну літературу. Нині триває судовий процес, у якому я — потерпілий.

Просто для розваги читаю Дар’ю Донцову. Наразі винаймаю житло, і попередні власники лишили чудову домашню бібліотеку, в якій завжди знайдеться щось цікаве. В орендованій квартирі немає інтернету, тож від нудьги рятують паперові книжки».

 

Перший заступник директора Департаменту колії та споруд

ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Навора:

«З останнього, що читав, можу порадити залізничникам романи ««Залишенець. Чорний ворон» і «Маруся» Василя Шкляра. Ми мало знаємо про свою державу. Нам потрібно заповнювати прогалини у знаннях власної історії якісною чесною літературою. Такою, що може сформувати правильне уявлення про українців як націю і наше місце в сучасному світі. Маю двох дітей — трирічного сина і десятирічну доньку. Старшенька вже прочитала п’ять томів «Гаррі Поттера» Джоан Ролінг від видавництва «А-БА-БА­ГА-ЛА-МА-ГА». Також купую дітям книжки від «Видавництва Старого Лева». Наразі частіше все ж таки читаю інформацію і книжки в електронному вигляді. Але це спонукає до вибіркового читання — перемотати кілька сторінок, розглянути якусь схему чи світлину, перейти за гіперпосиланням. Більше все ж таки люблю паперові — їх завжди дочитую до кінця».

 

Інженер з науково­технічної інформації відділу документального забезпечення Департаменту адміністративного забезпечення ПАТ «Укрзалізниця» Людмила Мартиненко:

«Технічна бібліотека входить до складу відділу документального забезпечення Департаменту адміністративного забезпечення. Раніше тут можна було знайти лише фахові видання на залізничну тематику, словники, енциклопедії, науково­популярні книги та журнали. Приблизно три роки тому, після утворення ПАТ «Укрзалізниця», підхід керівництва до формування бібліотечних фондів змінився концептуально: задля всебічного розвитку персоналу було ухвалене рішення поповнювати фонди якісною художньою літературою і книжками для саморозвитку. Звідтоді читачів побільшало. Щороку багато нових надходжень — книжок з психології, бізнесу, маркетингу, економіки.

Я постійно цікавлюся запитами читачів і на їхній основі формулюю замовлення. Деякі залізничники на запитання: «Що б ви хотіли почитати?» відповідають одразу, хтось обдумує все вдома, складає список бажаних книжок. Навіть у метро звертаю увагу на те, хто що читає, щоб бути в курсі літературного процесу.

Молодь віддає перевагу електронним книжкам. Мені як старшій людині важко вгадати смаки 25—35­річних читачів. Тому я насамперед цікавлюся тим, що подобається їм самим. Потім стараюся замовляти такі книжки, щоб їх захотілося прочитати молоді в паперовому варіанті.

Залізничники цікавляться книжками сучасних українських авторів — Сергія Жадана, Володимира Лиса. Чоловіки віддають перевагу професійним журналам. Жінки більше люблять художню літературу і книжки з виховання дітей. Якщо якоїсь книжки наразі немає в бібліотеці, то існує так званий міжбібліотечний абонемент. Я співпрацюю з колегами із бібліотеки регіональної філії «Південно-Західна залізниця» і бібліотеки ім. Адама Міцкевича. Роблю у них замовлення».


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?