Штраф за перетин колії — 34 гривні — не лякає порушників

23 серпня 2018, 14:03
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Юрій Швайко, «Магістраль». Фото Євгена Лопатниченка та автора

Кількість людей, яких доводиться штрафувати за ходіння коліями у невстановлених місцях і проїзд у вагонах вантажних поїздів, у регіональній філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» збільшилася. Якщо у 2015-му було оштрафовано 758 осіб, то в 2017 р. — 1 тис. 247. При цьому майже третина з них — в регіоні відповідальності стрілецької команди (далі — СК) станції Запоріжжя­-Ліве Дніпровського загону воєнізованої охорони.

 

 

— За тим, як громадяни дотримуються правил особистої безпеки на залізниці, стрільці нашої команди слідкують під час несення служби з охорони вантажів, майна та елементів залізничної інфраструктури. І цій профілактичній роботі вони приділяють не меншу увагу. Адже усвідомлюють, що їхня байдужість чи безпринципність можуть призвести до каліцтва, загибелі людини або спровокувати аварійну ситуацію, приміром якщо вантажний потяг здійснить екстрене гальмування, — запевняє начальник СК Запоріжжя­-Ліве Віктор Строкань.

Патрулювання здійснюється щодоби у години масового пасажиропотоку. Насамперед — на території станцій Запоріжжя І, Запоріжжя ІІ, Запоріжжя-Ліве, Вільнянськ, зупинній платформі Іскра, де зазвичай чимало порушників. Проте перший контакт із працівниками воєнізованої охорони для більшості екстремалів обмежується профілактичною бесідою. Якщо ж доводиться зустрітися вдруге (або якщо порушення зухвале), людину притягують до адміністративної відповідальності.

Зокрема, на початку серпня «папірець» на суму 34 грн отримав Олександр П. 1976 р. н. просто посеред сортувального парку «Б» станції Запоріжжя-Ліве. Стрільці ВОХР Віталій Шапошніков і Роман Жаріков оштрафували його за перетин колії під час розпуску вантажного рухомого складу. Кількома днями раніше цей же підрозділ, який патрулював зупинну платформу Іскра, оштрафував Сергія Д. 1990 р. н., який перебігав залізничні колії перед пасажирським поїздом.

До речі, Роман Жаріков, який розпочав службу в СК Запоріжжя­Ліве усього декілька місяців тому, оформив уже більше десятка адміністративних матеріалів (штрафів). Його напарник по наряду Віталій Шапошніков упродовж семи місяців цього року — понад півсотні.

— Штраф сплачують усі порушники без винятку. Та й факт притягнення до адміністративної відповідальності ніхто з громадян поки що не заперечував, — уточнює Віктор Строкань.

Начальник відділу з організації контролю охоронної діяльності Головного управління воєнізованої охорони ПАТ «Укрзалізниця» Ігор Кривенко:

«Запобігання незаконному проїзду сторонніх осіб у вантажних поїздах і ходінню залізничними коліями у невизначених місцях — одне з головних завдань залізничної воєнізованої охорони. Адже такі вчинки загрожують і життю самих порушників, і безпеці руху поїздів. Отож і кваліфікуються як порушення, передбачені ст. 109 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

На жаль, ця проблема знайома не лише регіональній філії «Придніпровська залізниця». Так, за сім місяців поточного року працівники залізничної воєнізованої охорони зареєстрували 3 тис. 585 громадян, які порушили правила, встановлені на залізничному транспорті. Найбільша кількість таких порушників припадає на регіональні філії «Львівська залізниця» (1 тис. 164 особи), «Придніпровська залізниця» (759 осіб), «Південно-­Західна залізниця» (521 особа), «Південна залізниця» (462 особи).

За результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення 375 осіб отримали попередження, а решту — 3 тис. 210 — притягнуто до адміністративної відповідальності. Сума оформлених штрафів перевищила 109 тис. грн».

 

 

Начальник служби воєнізованої охорони регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Михайло Барац:

«Підрозділи воєнізованої охорони регіональної філії «Придніпровська залізниця» постійно проводять профілактичну роботу щодо попередження порушення правил безпеки громадян на залізничному транспорті України. Так, протягом семи місяців 2018 р. за ходіння коліями у невизначених місцях та незаконний проїзд вантажними поїздами працівники воєнізованої охорони регіональної філії затримали 759 осіб. Або майже на 30 більше, ніж за аналогічний період 2017-го. При цьому сума оформлених штрафів зросла з 25 до 26 тис. грн. Ефективніше ця робота проводиться Дніпровським загоном воєнізованої охорони, підрозділи якого за сім місяців 2018 р. затримали на 23 порушники більше, ніж рік тому».

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі



Чи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?