Центральний залізничний вокзал у Києві чекає на нові ескалатори

11 травня 2018, 12:00
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Оксана ТУПАЛЬСЬКА, Фото Сержа ГОНЧАРОВА

Замінити ескалатори у вестибюлі Центрального залізничного вокзалу у Києві на нові, якісніші планують до кінця року. Філія «Пасажирська компанія» ПАТ «Укрзалізниця» оголосила тендер на встановлення нових, cучасних підйомників. Заявки від фірм-виробників приймають до 16 травня.

Оновлення вкрай потрібне

Встановлення нових ескалаторів у Пасажирській компанії називають необхідністю. Адже старі підйомники, встановлені у 2001 р., через практично безперервний режим роботи та великий пасажиропотік зносилися. Вони працюють по 20 год на добу та щодня обслуговують 20—40 тис. пасажирів. У лютому 2018 р. було проведено техогляд обладнання й за його результатами визначено перелік зауважень до роботи ескалатора, який працює на спуск. Після цього він майже тиждень не працював і лише після ремонту його запустили.

Сучасне технологічне рішення

Технічне завдання, яке надав Центральний залізничний вокзал Пасажирської компанії, передбачає, що два ескалатори, які будуть розміщені у вестибюлі Центрального вокзалу, матимуть гарантійний термін не менше трьох років. Також зможуть працювати на різній швидкості — на рівні 0,65 м/с за активного пасажиропотоку, та на меншій, економній швидкості, за малого пасажиропотоку. У зонах вхідних майданчиків та під східцями виробник має передбачити сучасні засоби освітлення у вигляді LED-­ліхтарів. А на вході та виході —
встановити індикатори червоного та зеленого кольорів, які сповіщатимуть, дозволено чи заборонено заходити на підйомники пасажирам. Управління підйомників — з мінімальним втручанням людини. Для того щоб ескалатори довше служили та менше вимагали уваги служб експлуатації, технічне завдання вимагає наявності автоматичної системи змащування тягових ланцюгів.

«Автоматична система змащування повинна програмуватися та автоматично керуватися контролером на необхідні періоди та діапазони включення/відключення ескалатора. Він має бути обладнаний аварійними гальмами з безпосередньою дією на головний вал», — зазначено у тендерній документації.

Віддалене спостереження

Інженерна служба Центрального залізничного вокзалу очікує від виробника підйомники, обладнані сучасними засобами контролю, якими користуються у різних країнах світу. Зокрема, система ескалатора має містити режими реєстрації всіх подій, що сталися на полотні, в електронному журналі в реальному часі. У ній передбачено відомості, коли прискорювався та уповільнювався рух сходинок, в який час був найбільш та найменш інтенсивний пасажиропотік, коли відбувалися технічні зупинки, також має вестися облік пробігу ескалатора та діагностика стану роботи датчиків контролю систем ескалатора (руху поручнів та сходового полотна).

Виробник з функціями монтажника

Демонтувати два старі ескалатори, встановлювати й підключати нові та потім вводити їх в експлуатацію буде організація, яка виграє тендер. Також переможець торгів нестиме відповідальність за збереження майна ПАТ «Укрзалізниця». Роботи зі встановлення об’єкта мають провести без руйнування чи пошкодження парапетів, гранітного й мармурового оздоблення приміщення вокзалу станції Київ-­Пасажирський. У разі пошкодження виробник ескалаторів має відновити за власний кошт та встановити оздоблення не гіршої якості, ніж те, що нині є на вокзалі.

Очікувана вартість робіт сягає 13 855 350 грн. Приймають заявки до 16 травня. Аукціон відбудеться 13 червня 2019 р.

Директор філії «Пасажирська компанія» ПАТ «Укрзалізниця» Максим Міняйло:

«Сьогодні існує необхідність замінити підйомники ескалатора, бо старі вже вичерпали свій ресурс. Вони все частіше потребують втручання фахівців для ремонту та технічного обслуговування. Це призводить до незапланованих зупинок, і як наслідок — до збільшення кількості скарг пасажирів на рівень якості послуг».

 

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?