Укрзалізниця розпочала навчання для членів тендерних комітетів

05 листопада 2019, 14:55
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Ана Море, фото Олега Сірика

Перший семінар у компанії організували для членів тендерних комітетів АТ «Укрзалізниця» та співробітників філій і департаментів, які займаються закупівлями. Мета — надати фахівцям необхідні практичні інструменти та покращити якість роботи тендерних комітетів, зокрема аналіз контрагентів.

Про помилки

Один зі спікерів, юрист Міжнародної юридичної фірми Integrites Микола Бойчук, зазначає, що ключовим питанням на семінарі стала взаємодія із Антимонопольним комітетом України в процесі публічних закупівель.

— Дуже часто трапляється, що замовнику (а Укрзалізниця — один з найбільших замовників у країні) не вдається провести закупівлі та отримати необхідні товари лише через формальні помилки. Вони бувають як у тендерній документації, що розробляють залізничники, так і у пропозиціях учасників, — пояснює Микола Бойчук.

Юридична фірма Integrites має великий досвід роботи з клієнтами стосовно публічних закупівель: як із замовниками, так і з учасниками закупівель. Тож фахівці підготували лекцію, що базувалася на реальних справах.

Про недобросовісність

У семінарі також взяв участь провідний фахівець Integrites Сергій Шершун, який упродовж багатьох років був членом колегії Антимонопольного комітету, що розглядала оскарження закупівель. Відтак зі співробітниками Укрзалізниці ділилися досвідом зсередини.

На семінарі працювали над детальним прописуванням тендерної документації. Адже недостатня деталізація призводить до заминок та помилок під час перевірки її відповідності тендерним пропозиціям. Окрім того, частина сесії була присвячена виявленням змов на торгах.

— Буває, що недобросовісні учасники приходять на торги, домовившись завчасно. У результаті підприємство може закупити товари за завищеними цінами, — наголошує Микола Бойчук. Співробітників Укрзалізниці навчали виявляти ознаки таких тендерів.

Робота з документацією — це не їзда на велосипеді, коли навичка лишається на все життя. Юридична практика постійно змінюється, змінюється законодавство. На жаль, не відстають і недобросовісні учасники, які теж вигадують нові способи обману. Саме тому такі навчання необхідні.

До речі

Семінар — другий захід такого штибу. Два місяці тому за ініціативою директора з правових питань та майнової політики Артура Резніка члени тендерного комітету Укрзалізниці від Юридичного департаменту пройшли подібне навчання ззовні. Тоді йшлося про освітній захід не лише для Укрзалізниці.

— Це був перший пробний крок. Усім сподобалося. Потім ми провели аналіз схожих, корисних для Укрзалізниці, програм на ринку та вирішили організувати такий освітній захід всередині компанії, — пояснює Артур Борисович.

У майбутньому планують організувати спільний семінар з працівниками Антимонопольного комітету. Йдеться про обговорення конкретних кейсів та бачення взаємодії саме з АМКУ.

 

Директор з правових питань та майнової політики АТ «Укрзалізниця» Артур Резнік:

«Якість проведення закупівель в АТ «Укрзалізниця» об’єктивно перебуває на низькому рівні. У зв’язку з постійною критикою на адресу компанії з боку медіа, правоохоронних органів нині поставлене конкретне завдання — зробити проведення закупівель максимально прозорим, підвищити рівень роботи тендерних комітетів та якість документації з контрагентами. Також ми працюємо над тим, аби покращити питання ціноутворення».

 

Юрист Міжнародної юридичної фірми Integrites Микола Бойчук:

«На семінарі ми побачили чудових професіоналів, які уболівають за Укрзалізницю, за свою справу. Людей, котрі дійсно хочуть отримати якнайкращі послуги і товари. Але часом їм просто не вистачає формалістичного підходу, який потрібно застосовувати для покращення якості проведення закупівель».

 

 

Заступниця директора Юридичного департаменту АТ «Укрзалізниця» Галина Дзюба:
«Укрзалізниця — одна з компаній, яка здійснює наймасштабніші закупівлі в Україні. Тож для нас це питання давно наболіле, складне та завжди актуальне. Проведення навчання та розширення досвіду учасників тендерних комітетів і співробітників, пов’язаних із закупівлями, завжди на часі. Юридичний департамент наразі виявив багато прогалин, які переважно стосуються недостатньої поінформованості. Знань ніколи не буває багато, особливо враховуючи постійне оновлення кадрів в Укрзалізниці».

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?