Укрзалізниця удосконалює систему закупівель за форматом CIPS

25 січня 2018, 12:07
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Микола Копилов, «Магістраль». Фото Сержа Гончарова

Британські фахівці спільно з ЄБРР працюють з українськими залізничниками над удосконаленням процесів закупівель. Це один
із пріоритетних напрямів роботи у реформуванні системи постачання ПАТ «Укрзалізниця». Очікуваний результат — втілення
передових світових практик, покращення іміджу компанії, зменшення непродуктивних витрат.

Свою роботу з ПАТ «Укрзаліз­ниця» фахівці Дипломованого інституту закупівель та постачання із Великобританії (Chartered Institute of Procurement and Supply, скорочено — CIPS) розпочали з презентації у вівторок,
23 січня, правлінню товариства установи та можливостей, які дасть залізничній компанії намічена сертифікація за міжнародними стандартами.

СЛІДОМ ЗА MICROSOFT

На сьогодні CIPS є найбільшим у світі об’єднанням професіоналів у сфері закупівель і постачання. Кількість її членів вражає — майже 115 тис. із 150 країн світу. Інститут займається фаховою освітою, підтримкою та сертифікацією компаній. Організація має довгу історію, адже заснована 85 років тому.

«Наш сертифікат отримала величезна кількість компаній, в тому числі такі всесвітньо відомі, як Microsoft, Google, а також підприємства, котрі займаються інфраструктурними і транспортними питаннями, зокрема залізничні компанії у Великобританії. Обсяги їх діяльності приблизно такі ж, як у вас», — повідомив керівник управління з розвитку міжнародного бізнесу CIPS Вілл Бітті.

Він наголосив, що організація хоче допомогти ПАТ «Укр­залізниця» «налагодити ефективний і результативний спосіб роботи, аби компанія стала прикладом для таких же організацій в Україні».

«Процес, який вам доведеться пройти, безумовно, допоможе стати більш професійними як організації, так і співробітникам. Отже, у підсумку, буде позитив для клієнтів... У міжнародному контексті сертифікація суттєво підвищить репутацію та довіру до компанії», — підсумував британський фахівець.

Проект реалізовується за сприяння Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), одного з давніх та головних партнерів залізничної компанії. «Основна наша мета — це те, щоб за допомогою CIPS Укрзалізниця змогла запровадити у своїй діяльності кращі практики управління закупівлями. Міжнародний сертифікат продемонструє всім, що у вас є правильна, налагоджена система», — підкреслив старший радник департаменту політики у сфері закупівель ЄБРР Річард Гаргрейв.

ЗА ПІДТРИМКИ УРЯДУ

Водночас, як зазначили іноземні фахівці, отримання сертифіката — непроста справа. Вони мають намір проаналізувати систему закупівель і методологію, а також оцінити знання, навички та ставлення до роботи працівників. Загалом буде охоплено понад
60 елементів, які стосуються п’яти різних сфер. Запланована тривалість роботи — півроку.

В. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов наголосив, що завершити процес реформування системи закупівель є принциповим до осені поточного року. З тим, щоб усі необхідні аспекти підготовки до роботи компанії у 2019 р. відбувалися вже на засадах нової політики у цій сфері.

«Маємо позбутися негативного іміджу галузі, пов’язаного багато в чому саме з непрозорою й неефективною системою закупівель і постачання. Тому цей
проект — серед пріоритетних у реформуванні ПАТ «Укрзаліз­ниця». Нашою метою є змінити структуру та порядок закупівель і стати однією з перших держкомпаній з міжнародною сертифікацією постачання й управління поставками. Кейс Укрзалізниці має стати показовим у контексті реформування всієї національної системи державних закупівель. Тут у нас є тісний контакт, повна підтримка та розуміння з боку уряду», — заявив керівник компанії.

В. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген КРАВЦОВ:

«Одна з вад теперішнього стану — відсутність обґрунтованого планування у процесі закупівель. Особливо це стосується довготермінового стратегічного планування. Тому сьогодні на наших складах відсутнє найнеобхідніше, проте є надлишок, навіть багаторічний запас того, що купується за «відкатаними» схемами. Розраховуємо, що аудит і консультації CIPS допоможуть усунути корупційні ризики, підвищити прозорість та покращити внутрішню ефективність компанії. З допомогою партнерів запровадимо в цьому питанні стандарти найкращих міжнародних практик».

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?