В січні вагоноремонтні заводи Укрзалізниці виготовили 250 піввагонів

Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!

Вагонобудівні підприємства ПАТ «Укрзалізниця» намагаються не збавляти набраних у другій половині минулого року темпів і таким чином виконати план 2018-го — із будівництва на власних виробничих потужностях 3 тис. 600 одиниць рухомого складу. Не пасуть задніх і сторонні постачальники вагонів.

 

Як повідомив директор Департаменту вагонного господарства ПАТ «Укрзалізниця» Олег Мотін, три афілійовані підприємства — Панютинський, Дарницький та Стрийський ВРЗ — за січень виготовили 250 піввагонів. Це майже в 5 разів більше, ніж за аналогічний період 2017 р. Тоді було випущено лише 54 одиниці.

Зважаючи на великі обсяги роботи, галузь потребує і значних поставок комплектуючих для створення нового рухомого складу. Адже підприємства відчувають дефіцит за низкою позицій. У зв’язку з цим максимально продовжено дію угод про постачання минулого року. Проте для оголошення нових тендерів необхідне затвердження фінансового плану на поточний рік.

Не забувають вагонники і про капітальні ремонти рухомого складу, що вкрай потрібні для підтримки робочого парку рухомого складу на максимально можливому рівні. Зважаючи на завантаженість підприємств, більше половини замовлень на КВР нині виконують депо, атестовані на проведення відповідних робіт. Такі, як Нижньодніпровськ-Вузол, Мудрьона та ін. Зокрема, 97 зі 192 вагонів відновлено у січні на лінійних ремонтних підприємствах. Тут також є певні труднощі з постачанням комплектуючих, котрі планується залучати і за рахунок використання старопридатних
запчастин, знятих з рухомого складу, що має бути списаний найближчим часом.

Важкими ремонтами охоплено й такий важливий сьогодні для країни рухомий склад, як зерновози. Загалом оздоровлено 226 таких вагонів, із них 23 — капітально. Як повідомляють у профільному департаменті ПАТ «Укрзалізниця», це дає змогу підтримувати робочий парк зерновозів державної власності на одному рівні.

Загалом парк ПАТ «Укрзалізниця» збільшився у січні 2018 р. на 525 нових піввагонів. Адже, крім афілійованих підприємств, ще 275 вагонів поставили Крюківський вагонобудівний завод (150 одиниць) та Попаснянський ВРЗ (125).

Нагадаємо, що у 2017-му три вагоноремонтні заводи-філії ПАТ «Укрзалізниця» виготовили 2 тис. 604 вантажних піввагони. Максимальна їхня потужність становить 4 тис. 500 одиниць на рік. Будівництво на власних підприємствах дає змогу залізничній компанії отримувати вагони за нижчою ціною, ніж на ринку.

Парк піввагонів залізничної компанії має поповнитись у 2018 р. на понад 7 тис. одиниць. Перед власними підприємствами ставимо завдання виготовити 3 тис. 600 піввагонів, придбати плануємо 3 тис. 450, із яких більшість (3 тис.) — за залучені кошти.

 


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?