Квест «Робітничий орієнтир» — у Запорізькому професійному ліцеї залізничного транспорту

13 квітня 2018, 13:24
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Микола Павленко, «Магістраль». Фото автора

На базі Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту нещодавно відбувся квест «Робітничий орієнтир». Учні 8 класів із чотирьох шкіл Запоріжжя вирушили у подорож такими станціями: «Провідник», «Машиніст», «Верстатник», «Слюсар», «Електрогазозварник» та «Капітан».

 

 

 

Чайна церемонія

На кожній «зупинці» викладачі та ліцеїсти розповідали про особливості та переваги робітничих спеціальностей. Діти із задоволенням розв’язували ребуси, загадки і кросворди, які стосувалися різних професій. Також вони намагалися зрозуміти, чому трохи старші за них юнаки і дівчата вирішили опанувати той чи інший фах.

Побачені відеоролики змінили уявлення підлітків про роботу залізничників. Наприклад, одна із учасниць квесту Ганна порівняла її з мистецтвом, адже щоразу створюється щось нове. Олену і Валю, зокрема, вразила робота машиністів. Натомість Максим, який завжди мріяв водити поїзди, ближче познайомившись із професією слюсаря, зрозумів, що вона його цікавить більше.

Та найбільше присутнім сподобався майстер-­клас із приготування залізничного чаю. На подвір’ї ліцею встановили справжній водокип’ятильник типу «титан» із пасажирського вагона. Учням показали, як його нагріти та приготувати фірмовий залізничний напій. Мало хто знав, що у пасажирських вагонах воду для чаю та кави дистилюють, а вже потім їх заварюють. Зрештою команди, гості та учні ліцею смакували свіжим напоєм та солодощами.

Колекція значків 

Після цього журі підбило підсумки та визначило переможців квесту. Заступник Голови Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк вручила учасникам грамоти. Начальник відділу професійного добору персоналу Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Катерина Асаулюк подякувала не лише за участь у заході, а і за вибір залізничних професій. Усім учасникам (а їх було приблизно 50) презентували колекції залізничних значків із зображеннями паровоза та швидкісного поїзда Інтерсіті.

 

Начальник відділу пошуку та адаптації персоналу Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Катерина АСАУЛЮК:

«Наразі на залізницях відчувається дефіцит працівників робітничих професій, а саме: складачів вагонів, монтерів колії, слюсарів­-ремонтників тощо. Щоб укомплектувати персонал на підприємствах, керівництво ПАТ «Укрзалізниця» ініціювало співпрацю регіональних філій з усіма Державними службами зайнятості в областях. Уже розроблена спільна програма, в якій будуть задіяні всі регіональні філії. Нею передбачено проведення різноманітних заходів: квестів, марафонів, ярмарок вакансій, прес-­турів, навчання під конкретне робоче місце, навчання для людей віком 45+ тощо. Зараз очікуємо підписання відповідного Меморандуму співпраці з Державною службою зайнятості України.

Також ПАТ «Укрзалізниця» зі свого боку реорганізує соціальний пакет. Зокрема, розглядається можливість розроблення системи компенсацій молодим спеціалістам при оренді житла. Особливо це стосується великих міст, де існує гостра конкуренція із промисловими підприємствами. Реалізація всіх цих заходів сприятиме залученню в галузь молодих фахівців».

 

Заступник Голови Державної служби зайнятості Юлія ЖОВТЯК:

«Державна служба зайнятості проводить дуже багато тематичних заходів на території України. Ми вдячні навчальним закладам і підприємствам, які допомагають у цьому. Адже профорієнтація молоді — це основа майбутнього країни.

Особливу увагу приділяємо співробітництву з усіма підрозділами ПАТ «Укрзалізниця». Нещодавно відбулася двостороння зустріч із представниками галузі. Це — черговий крок до підписання Меморандуму співпраці з товариством».

 

 

Директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина ДУДНІК:

«Для попередження безробіття серед молоді, мотивації до вибору робітничих професій у навчальних закладах Запорізької області впроваджується інноваційний профорієнтаційний проект «START PROFI Обирай». Вирішуй. Дій». Тільки з початку року проведено 40 квестів, учасниками яких стали 1 200 школярів. Донедавна служба зайнятості була не дуже активною щодо підготовки і комплектації залізничних кадрів. Проте коли в Департаменті розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» почала працювати Людмила Василега, наша співпраця щодо профорієнтаційної роботи та популяризації залізничних професій серед випускників шкіл стала набагато тіснішою. Відтак переконана, що сьогоднішній захід — не останній».

 

 

 

Директор Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту Василь ТРИПАК:

«Мета квесту — зорієнтувати школярів щодо вибору майбутньої професії. У цьому зацікавлені і роботодавці, і ми. Щороку ми навчаємо приблизно 700 учнів. Я дуже вдячний, що під час проходження практики наші вихованці отримують заробітну плату. Це — вагома мотивація до подальшого навчання та поглиблення знань. Я дуже задоволений проведенням цього заходу, оскільки чимало хлопців і дівчат висловили бажання прийти завтра до нас, а потім — на залізницю».

 

 

 

Олександр КРИСТИНСЬКИЙ, навчається на помічника машиніста:

«Я з дитинства мріяв працювати на залізниці,  а професію машиніста вибрав тому, що вона престижна. Хочу водити поїзди від Карпатських гір до Чорноморського узбережжя. Сподіваюся, що мої мрії здійсняться. І що якийсь учень, який сьогодні прийшов на квест, захоче стати машиністом саме завдяки моїй розповіді».

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?