Як виглядає середньостатичний залізничник: електромеханік чи монтер колії середнього віку

04 листопада 2018, 08:48
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Микола Копилов, «Магістраль». Інфографіка Олексія Посудієвського

ПАТ «Укрзалізниця» — найбільший роботодавець в Україні. Нині в компанії працює майже 270 тис. чоловік. Важко уявити собі таку кількість людей, об’єднаних спільною справою, та ми вирішили спробувати й окреслити, хоча б частково, портрет середньостатистичного залізничника. І ось що у нас вийшло.

Середньостатистичний український залізничник перебуває на середині життєвого шляху, в продуктивному, з точки зору професійної діяльності, віці. Йому 42 роки, повідомили нам у Департаменті розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця». Традиційно, у галузі більше чоловіків, ніж жінок. Співвідношення становить приблизно 1,5:1. Це можна пояснити особливими та важкими умовами праці. Хоча є поширені професії, де жінок, навпаки, більшість.

Лідером же серед залізничних професій традиційно лишається монтер колії. Нині таких робітників на залізниці — понад 16 тис. На другому місці — провідники пасажирських вагонів, яких майже 14 тис. Машиністів локомотивів загалом налічується майже 11 тис., а помічників машиніста — 8,6 тис. Далі йдуть чергові по станції (майже 7 тис.) та оглядачі вагонів (6,4 тис.), потім, у порядку зменшення, — прибиральники виробничих приміщень, електромонтери, чергові по переїзду, стрільці, касири, охоронці.

Якщо брати по спеціальностях загалом, то серед лідерів — електромеханіки та інженери. Переважають же, в цілому, саме робітничі спеціальності. Отже, не дивно, що більшість залізничників мають професійно-технічну освіту (74 тис. робітників). Робітників лише із середнім рівнем освіти — майже 65 тис., із вищою неповною та повною освітою приблизно порівну — по 60 тис.

Як свідчать дані фахівців з управління персоналом, більшість залізничників — досвідчені та віддані справі професіонали. Середній стаж їхньої роботи в галузі — 15 років.

Рівень достатку українських залізничників, за офіційною статистикою 2018 р., — близько 10 тис. грн на місяць. За даними Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, це відповідає рівню 8—11-го місця (щомісяця по-різному) серед галузей економіки України. Рівень не настільки високий, як хотілося б, проте ще наприкінці минулого року це було 13-те місце. Динаміка росту зарплати в I півріччі становила 143 % до відповідного періоду торік.

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?