11 лютого 2019, 13:17
Електронні аукціони «ProZorro.Продажі» сформували діапазон ринкових цін на вагони власності АТ «Укрзалізниця»

Електронні аукціони «ProZorro.Продажі» сформували діапазон ринкових цін на вагони власності АТ «Укрзалізниця»

Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Рязанцев Андрій

Директор з економіки та фінансів АТ «Укрзалізниця», кандидат економічних наук Андрій Рязанцев:

Чергові відкриті торги з використання вагонів власності АТ «Укрзалізниця» на електронному майданчику «ProZorro.Продажі» свідчать про те, що є тенденція до фіксації ціни в певному діапазоні, з незначними коливаннями за різними лотами. Із загального тренду вибивається лише один із перших лотів за хопер-зерновозами. Учасник аукціону запропонував майже у вісім (!) разів більшу суму від початкової. Це викликало подив у експертів ринку та хвилю дискусій в інформаційному просторі. Проте «переможець» згодом так і не підтвердив свої пропозиції у заявці, відповідно до регламенту електронних аукціонів. Імовірно, ми маємо справу із банальною помилкою у розрахунках заявників. Прикро, що результат виявився нульовим.

Крім того, варто відзначити відсутність на аукціонах великих вантажовідправників. На першому етапі проекту на аукціони виставлялися невеликі обсяги рухомого складу, які здебільшого цікаві дрібним експедиторам та середнім вантажовідправникам. Після падіння маємо зростання кількості учасників торгів — це позитивний сигнал, оскільки саме цій групі вантажовідправників найважче отримувати якісні послуги з перевезення. Представники дрібного та середнього бізнесу отримали можливість взяти в оренду вагон із гарантією поставки у визначений час і отримують рухомий склад без затримок.

Наступні електронні торги відбулися 8 лютого 2019 р. Як і в попередніх аукціонах, лоти сформовані із піввагонів та хопер-зерновозів.

Для комфорту та мотивації клієнтів збільшуємо кількість вагонів, що виставляються для продажу послуг з перевезення, та їхню номенклатуру. Незабаром розпочнемо процедуру продажу маршрутних відправлень. Ця пропозиція буде цікавою крупним гравцям ринку зерна. Вже 12 лютого поточного року проводитимуться аукціони зі збільшеними обсягами та новими типами рухомого складу, а саме: маршрутні відправлення зернових і послуги з перевезень у вагонах-цементовозах та переобладнаних критих вагонах (918 типу) власності АТ «Укрзалізниця».

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?