05 листопада 2019, 13:15
Школа провідників ізсередини

Школа провідників ізсередини

Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Анна, провідниця

Нещодавно я розповідала, як і чому стала провідницею. Цього разу поділюся історією про проєкт, в якому мені пощастило взяти участь.

Я завжди кажу, що будь-яка робота не легка, якщо її робити чесно. Про роботу над собою можна сказати те саме. Коли мені запропонували пройти навчальний курс у Спеціалізованій школі провідника, я без роздумів погодилась. Адже навіть якщо ти спеціаліст високого рівня, закріпити свої знання й повторити основні постулати роботи, не зайве. А коли ти тільки на початку своєї професійної діяльності — тим паче.

Стартували ми ще літом, зараз на етапі завершення. Теми модулів були різними, і всі спрямовувалися на вдосконалення наших професійних навичок і особистісних якостей. Адже кожна наша поїздка — непередбачувана. Ніколи не знаєш, які ситуації на тебе чекають.

Домедична допомога та люди на візку

Усі модулі були інформативними, змістовними та з практичними завданнями. Тобто ми не просто прослуховували певну теоретичну інформацію, а й відпрацьовували її, тим самим стаючи впевненішими у своїх діях.

Однією з надзвичайно важливих тем була «Супровід, етика спілкування та перевезення пасажирів з інвалідністю». На цьому модулі нашими викладачами були консультанти-тренери з Національної Асамблеї людей з інвалідністю Євгеній Свєт та Володимир Азін. Спілкування з ними змінило мої уявлення і ставлення до людей з інвалідністю назавжди! Євгеній поділився з нами основними техніками супроводу людей з вадами зору, а Володимир навчив застосовувати основні техніки переміщення людей, які пересуваються на візку. Ми відпрацювали все це на практиці.

Не менш важливим був модуль «Надання першої домедичної допомоги». Адже треба вміти допомогти людині не лише вчасно, не втративши дорогоцінний час, а й правильно, щоб не нашкодити в такі ситуації. Я безмежно вдячна за всі набуті навички, адже вони важливі для мене насамперед як для звичайної людини.

Стресостійкість та нестандартність

Також варто виділити модуль «Нестандартні та аварійні ситуації». Переконана, що наші пасажири можуть бути спокійні. Ми завжди турбуємося про Вашу безпеку :)

Життя в сучасному суспільстві набрало шаленого темпу, що починає загрожувати не тільки нервово-психічному, а й фізичному здоров’ю людей. Це — один із чинників стресу. Годі казати про наші емоції, коли трапляється якась нестандартна ситуація. Спеціалісти з Освітнього хабу навчили нас стресостійкості. Для нашої професії це абсолютно необхідна навичка! Щоб ефективно справлятися із стресом, необхідно вдосконалити наші психічні процеси мислення. «Всі бачать світ по-різному, і кожен реагує на дійсність у свій унікальний спосіб», — так кажуть спеціалісти Ольга Шкода та Сергій Тараненко.

Хочу відзначити турботу організаторів проєкту: нас зустрічали, допомагали з реєстрацією, ознайомлювали з програмою модуля. Несподіванкою стали й кава-брейки з різними смаколиками) Загалом нам створили всі умови для сприйняття й засвоєння інформації. Не було згаяно ані хвилини часу.

Відзначу, що всю заявлену серйозність Спеціалізованої школи провідника ми відчули одразу. Дякуємо кожному, хто працював над цим проєктом. Ми розуміємо всю відповідальність, яка на нас покладена, адже ми — пілотна (тобто перша) група. Ми будемо намагатися підняти рівень обслуговування пасажирів до європейських норм, аоби кожна подорож з Укрзалізницею була максимально комфортною та незабутньою. Їдьмо з нами ;-)

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?