Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци! Свобода слова для обраних

Директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця»

Дивна ситуація. Приїхали в 19 грудня в УНІАН на прес-конференцію, щоб представити точку зору Укрзалізниці з питань, які на ній висвітлювались. А нас не пустили. Хоча зазвичай з цим немає проблем.

Організатори сказали, що це закрита прес-конференція. З боку Української зернової асоціації та її очільника Миколи Горбачова, аж ніяк такого не очікував. Не було не по-партнерському. Нас не пустили напевно тому, що статистика, яку хотіли подати журналістам йде в розріз з тими звинуваченнями, які до Укрзалізниці висуваються. Тож

Про обсяги

Впродовж 11 місяців 2017 року Укрзалізниця перевезла 33,6 млн т зернових вантажів, що на 18,2 % більше ніж за аналогічний період 2016 року, або 20,3 млрд т/км проти 16,7 млрд т/км, що на 21,3% більше.

Про ефективність

Обсяги перевезень зернових зростали значно швидшими темпами, ніж робочий парк зерновозів. У 2017 році робочий парк вагонів зріс в середньому за добу на 11,7% або 2 тисячі вагонів. При цьому кількість навантажених в середньому за добу вагонів зросла на 14,7%, що свідчить про підвищення ефективності використання робочого парку зерновозів.

Про регіональний розподіл перевезень

Перевезення у т/км зернових вантажів та продуктів перемолу за 11 місяців зросли в усіх регіональних філіях. Максимальне зростання у порівнянні з 11 місяцями 2016 року зафіксоване на Львівській залізниці – до 567 млн т/км або на 42,8%.

Цифри говорять самі за себе.

Єдине, що дає сатисфакцію є те, що ті хто постійно наголошував на інформаційній закритості та не прозорості Укрзалізниці тепер самі ховаються за турнікетами з охороною.

Ми розуміємо причини. Вони далекі від декларованих. Думаю незабаром донесем їх до широкого загалу.