У 2018 році Укрзалізниця забезпечує значну частку в зростанні індексу промислового виробництва в країні

15 серпня 2018, 15:47
Євген Кравцов

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов

Завдяки активній інвестиційній діяльності та дерегуляції вагонної складової тарифу в 2018 р. Укрзалізниця забезпечує значну частку в зростанні індексу промислової продукції в Україні. Зокрема, товариство впевнено утримує провідні позиції на ринку вагонобудування. Так, у першому півріччі 2018 р. виробництво рухомого складу увійшло до трійки лідерів індексів промислової продукції з показником у 172,4 % зростання. Компанія сьогодні — не просто господарюючий суб’єкт, а й драйвер супутніх сегментів ринку. Капітальні інвестиції товариства в рухомий склад дали потужний поштовх виробництву нових вагонів як на заводах Укрзалізниці, так і на інших вагонобудівних підприємствах, а також відновленню виробництва вагонного литва, запчастин до вагонів та іншої продукції.

У 2017 р. інвестиції Укрзалізниці в рухомий склад становили 6,2 млрд грн — це рекордна сума за останні п’ять років. У першому півріччі 2018 р. Укрзалізниця на оновлення рухомого складу витратила майже 3,5 млрд грн, що на 94 % більше показника аналогічного періоду 2017 р. — 1,8 млрд грн.

Нагадаю, що в 2017 р. Укрзалізниця загалом збудувала 2606 вантажних вагонів, що становило 38 % загальної кількості вироблених у країні, а за шість місяців 2018 р. — 1740, або понад 34 % загальної кількості. Активна інвестиційна діяльність Укрзалізниці протягом останніх років та дерегуляція вагонної складової вже другий рік поспіль сприяють щорічному зростанню виробництва рухомого та тягового складу в країні на 70—100 %.

Попереду лише виробництво цукру та виробництво основної хімічної продукції, добрив й азотних сполук, пластмас і синтетичного каучуку. За загальними обсягами виробленої та реалізованої промислової продукції в січні—травні 2018 р. частка виробництва залізничних локомотивів і рухомого складу є більшою, ніж загальне виробництво, приміром, хліба та хлібобулочних виробів у країні, тютюнових виробів або пива. Удвічі більше, ніж усе лісопильне та стругальне виробництво, у чотири рази більше, ніж усе виробництво фарб, лаків і подібної продукції, у вісім разів більше виробництва цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини. А це лише невелика частина того, що робить Укрзалізниця.

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?