04 жовтня 2019, 08:56
Укрзалізниця підготувала плацдарм для вивезення до 100 млн т зернових, тепер справа за іншими учасниками ринку

Укрзалізниця підготувала плацдарм для вивезення до 100 млн т зернових, тепер справа за іншими учасниками ринку

Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Рязанцев Андрій

Цього року ріст урожаю зернових очікується, за різними прогнозами, на рівні від 4,7 % (73,4 млн т) до 7 % (75 млн т). Це підтверджується вже наявними результатами — станом на 23 вересня зібрано більше минулорічного показника на 7,9 % (43,3 млн т).

Як показують результати перших місяців маркетингового року (з липня), Укрзалізниця працює із випередженням темпів такого росту урожайності.

У липні—серпні 2019 р. було перевезено більше на 20 % у тоннах (до 5,6 млн т) і на 38 % — у тоннокілометрах. Це свідчить, що ми веземо майже на чверть більше. Показники ж експортних перевезень, які є найбільш цікавими для наших клієнтів, в той же період виявилися ще кращими. Ріст на 38 % у тоннах та на 54 % у тоннокілометрах. Оце — рівень!

Темпи росту зберігаємо й у вересні. За оперативними даними, за 24 дні першого місяця осені середньодобове навантаження зерновозів зросло на 13,6 % (до 1595 вагонів). За вагою ця цифра більша на 14,5 % (104,8 тис. т). Отже, кожен зерновоз перевозить в середньому більше зерна, що є позитивним показником з точки зору використання вагонного парку.

Якщо ж говорити стратегічно, то Укрзалізниця приготувала плацдарм для перевезення 5—5,5 млн т на місяць зернових. При 164 маршрутних станціях, враховуючи відправлення одного поїзда на три дні, який обертатиметься 4,5 доби, ми, в комплексі з іншими заходами, спокійно виходимо на такі показники. Тепер справа за консолідацією вантажів на цих станціях, ритмічно, протягом усього року. Для цього потрібні інвестиції в інфраструктуру зі зберігання зерна та адекватне планування з боку вантажовласників. Якщо, в результаті, ми перевозитимемо 60 млн т на рік, враховуючи сьогоднішню пропорцію між видами транспорту, то до прогнозованого у перспективі зерновиками врожаю у 100 млн т Укрзалізниця готова. Тепер справа за іншими учасниками процесу. Чекаємо на ваші кроки, шановні партнери.

Magistral logo

Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?