Чистий прибуток Укрзалізниці за перше півріччя 2018 року зріс у чотири рази, — незалежний аудит

17 жовтня 2018, 13:04
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Микола Копилов, «Магістраль». Інфографіка Олексія ПОСУДІЄВСЬКОГО

Незалежний аудит компанії Ernst & Young підтвердив чистий прибуток Укрзалізниці за I півріччя 2018 р. в розмірі 468,3 млн грн, що вчетверо більше, ніж за відповідний період торік. Про це повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час конференц-зв’язку із тримачами облігацій залізничної компанії та іншими учасниками міжнародного фінансового ринку. Захід, що вже став традиційним, відбувся 10 жовтня.

Очільник компанії через телефонну лінію вийшов на зв’язок із міжнародними інвесторами та розповів про головні підсумки діяльності в I півріччі. Позитивних фінансових результатів, за його словами, вдалося досягти завдяки низці заходів. Зокрема, це індексація вантажних тарифів на 15 % наприкінці минулого року та дерегуляція вагонної складової у лютому поточного року, що дозволило збільшити доходи та знизити на 25 % валютні ризики. В подальшому схожі заходи планується провести і щодо інфраструктурної та локомотивної складових вартості перевезень. Загалом залізничники виступають за впровадження автоматичної індексації тарифів відповідно до зміни індексу цін товаровиробників (ІЦВ).

Крім того, в поточному році вдалося двічі проіндексувати пасажирські тарифи — в цілому на 25 %, що також позитивно позначається на фінансових результатах роботи ПАТ «Укрзалізниця».

У конференц-зв’язку було 17 учасників. Вони отримали можливість поставити питання щодо діяльності залізничної компанії. Розмова велася англійською. Подібні заходи за підсумками роботи ПАТ «Укрзалізниця» вже стали традиційними. Так, попередній із них відбувся навесні поточного року. Як зазначає директор із економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, постійний зв’язок із фінансовими міжнародними партнерами сприяє підтримці довіри та підвищенню ділової репутації залізничної компанії, збільшує її інвестиційну привабливість.

За його словами, покращення фінансової стабільності підтверджує незалежний аудит. Зокрема, останніми роками стабільно зменшується сума боргових зобов’язань. Якщо на кінець 2017 р. вона сягала 34,2 млрд грн, то через півроку становила 31,4 млрд, що свідчить про підвищення рівня платоспроможності.

Конференц-зв’язок відбувся за участі та підтримки інвестиційної компанії Dragon Capital.

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?