Чому зросли обсяги транспортування вантажів залізницею

15 вересня 2020, 13:08
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Микола Копилов, «Магістраль». Інфографіка Іллі Наумова. Фото з архіву «Магістралі»

За підсумками роботи в серпні, Укрзалізниця збільшила обсяги перевезень вантажів на 10,2 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. Цього вдалося досягти переважно за рахунок транспортування будівельних матеріалів, руди та зерна. У першій половині вересня тенденція до збільшення перевезень зберігається. Крім того, поліпшились експлуатаційні показники роботи.

 

Укрзалізниця поступово оговтується від наслідків пандемії коронавірусу та різкого зменшення роботи, що сталося цієї весни. Влітку показники вантажних перевезень не лише вийшли на докризовий рівень, а й перевищили його. З огляду на дані за серпень транспортовано 28,3 млн т вантажів, що на 10,2 % більше за результат аналогічного місяця 2019 р.

 

Як розповіла кореспонденту «Медіацентру «Магістраль» начальниця відділу моніторингу вантажних перевезень Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Ольга Саніна, позитивних результатів досягнуто переважно за рахунок трьох типів вантажів. По-перше, зросли обсяги мінерально-будівельної групи. Це здебільшого щебінь та пісок для відновлення автодоріг за ініційованою Президентом України програмою «Велике будівництво». Другий вид вантажу, за яким збільшились обсяги, — руда; третій — зерно. Відповідно, покращилися обсяги перевезень у внутрішньому сполученні (на 16,2 %) та на експорт (15,7 %).

 

 

«Економіка України певним чином «пристосувалася» до обмежень, пов’язаних із пандемією. Пішло зерно нового урожаю, побільшало перевезень мінерально-будівельних матеріалів та руди, — говорить Ольга Саніна. — Загальна позитивна тенденція продовжилась і в першій половині вересня. За підсумками перших двох тижнів, обсяги перевезень були більшими за відповідний період 2019-го на 7,6 % у внутрішньому сполученні та на 1,3 % — експорт. Переважно знову ж таки за рахунок руди і мінбудматеріалів».

 

 

 

 

 

 

Окрім об’ємних, у серпні покращились і якісні показники роботи. Так, один із головних критеріїв — оборот вантажного вагона — прискорився на 25 %.

 

Оборот вантажного вагона поліпшено проти серпня 2019-го на 1,91 доби. Таким чином, середній оборот вантажного вагона становив 7,78 доби.

Також у серпні Укрзалізниця досягла кращих показників експлуатації локомотивного парку. Середньодобова продуктивність локомотива становила 1235 тис. ткм брутто, що на 5,9 % більше рівня аналогічного періоду торік. Пробіг у середньому на добу виконаний до рівня серпня минулого року на 104,1 % і сягнув 455 км.


 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?