Запитання: Роман Луцишин: Доброго дня! Допоможіть  розібратись у порядку обчислення середньої заробітної плати. Я працівник Укрзалізниці, у листопаді 2017 року призваний до лав Збройних сил України для проходження військової служби, середня заробітна плата мені визначена у листопаді 2017р. Підвищення посадових окладів на підприємстві відбулося 01.04.2017. Скажіть будь ласка у порядку обчислення середньої заробітної плати згідно постанови КМУ N100 від 08.02.1995 п.10 коефіцієнт коригування середньої заробітної плати у моєму випадку з 01.04.2018 може бути рівним коефіцієнту підвищення посадового окладу?

Відповідь дає Департамент оплати праці та мотивації персоналу ПАТ "Укрзалізниця": При розрахунку середнього заробітку призваним на військову службу  працівникам застосовуються норми абзацу третього пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 (надалі – Порядок № 100), відповідно до якого середньомісячна заробітна плата має обчислюватися виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 100 при підвищенні годинних тарифних ставок та посадових окладів середній заробіток працівника, розрахований за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт їх підвищення. Коригування середнього заробітку може проводитись з урахуванням фінансових можливостей підприємства на коефіцієнт менший, ніж проведено підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів.

Отже, у разі підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів працівникам, середній заробіток призваного працівника може коригуватись на коефіцієнт нижчий, ніж відсоток підвищення.

У разі проведення кількох підвищень годинних тарифних ставок та посадових окладів протягом періоду служби призваного працівника, попередньо відкоригована його середня зарплата в подальшому коригується на обумовлений (визначений) коефіцієнт коригування при кожному наступному підвищенні.

Починаючи з 01.12.2017 року у ПАТ «Укрзалізниця» поетапно уведено Положення про оплату праці працівників ПАТ «Укрзалізниця» та запроваджена нова система оплати праці. Враховуючи те, що періоди та відсотки підвищення для кожної категорії працівників ПАТ «Укрзалізниця» були різними, рішенням правління було встановлено для відповідних періодів єдині розміри коефіцієнтів коригування заробітної плати та інших нарахувань, що враховуються при визначенні середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження.

Для працівників, які були  призвані для проходження військової служби у листопаді 2017 року та яким посадовий оклад було підвищено з 01.04.2018, середній заробіток повинен відкоригуватись на коефіцієнт 1,15, встановлений рішенням правління.