Від зачепінгу і екстрим-селфі у цьому році вже постраждали 35 громадян

13 листопада 2017, 14:58

Із початку 2017 р. у структурних підрозділах ПАТ «Укрзалізниця» під час зачепінгу травми отримали 12 громадян, четверо з них — смертельно. При спробі зробити селфі на вагонах внаслідок ураження електричним струмом травмовано 23 особи, дев’ять з яких — загинули.

«Зачепери» або «трейнсерфери» пересуваються, чіпляючись за зовнішню арматуру вагона. Небезпечна розвага вважається несанкціонованим втручанням у роботу ПАТ «Укрзалізниця». Вона карається штрафом у розмірі від семи до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно до ст. 109 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На батьків, діти яких не досягли 16 років, складається адміністративний протокол за ст. 184 за невиконання ними обов’язків щодо виховання своїх дітей.

Але дуже малі розміри штрафів не відлякують охочих до екстрим-поїздок. Тому залізничники активно проводять профілактично-роз’яснювальну роботу серед населення регіонів, прилеглих до залізничних колій. Також, визначивши місця концентрації таких випадків, огороджують їх та встановлюють попереджувальні щити. Працівники воєнізованої охорони патрулюють перегони, території станцій, депо та вантажні вагони, щоб виявляти сторонніх осіб.

Через широке розповсюдження зачепінгу, екстремальних селфі і високого рівня невиробничого травматизму нещодавно відбулася оперативна нарада за участі заступника начальника Головного управління Національної поліції в Київській області Романа Козьякова. Нарада постановила у період з 4 до 29 грудня 2017 р. залізничникам спільно з Національною поліцією провести місячник профілактично-роз’яснювальної роботи.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?