Металобрухт з доставкою: Укрзалізниця змінила умови продажу вторсировини

03 вересня 2019, 10:14
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Микола Копилов, «Магістраль»

Національній залізничній компанії після зміни умов торгів вдалося всього за кілька днів реалізувати в системі «Прозорро» значний обсяг металобрухту — 65 тис. т. Виручка від продажу має становити 350 млн грн. Ще стільки ж тонн вторсировини планується виставити на аукціони до кінця року.

Товариство продовжує реалізовувати майно на ринкових засадах. Перші в історії АТ «Укрзалізниця» аукціони з продажу металобрухту в електронній системі «Прозорро» відбулися ще у січні поточного року. Тоді за місяць залізничники продали 27 тис. т вторинної сировини для металургії на майже 210 млн грн.

Згодом протягом березня—червня ціни на ринку металобрухту постійно знижувались. У зв’язку з цим покупці зайняли очікувальну позицію і не поспішали брати участь в аукціонах. Відтак, торги не відбулися.

Проте вже на серпневих аукціонах вдалося здійснити справжній прорив в цьому питанні, реалізувавши за три дні майже третину всього наміченого на рік чималого обсягу. Так, на торги 21—23 серпня виставлено кілька десятків лотів загальним обсягом 71,5 тис. т. Із них успішно продано 65 тис. т. Це різні види брухту: старі осі, колеса, рейки тощо.

Переможцями більшості торгів стали підприємства фінансово-промислових груп «Метінвест» та «Інтерпайп» — одні з лідерів вітчизняної металургії. Зокрема, йдеться про завод «Дніпроспецсталь». Порівняно невеликі партії залізничного металобрухту також закупили підприємства «Енергостіл» та «Ніжинський дослідно-механічний завод».

Причиною успіху серпневих аукціонів стало те, що АТ «Укрзалізниця» активно працювало із потенційними покупцями, зокрема були проведені переговори, в результаті яких досягнуто взаємовигідних рішень. Товариство пішло назустріч клієнтам, врахувавши їхні пропозиції. Переважно це стосується зміни умов торгів і доставки. «Відтепер ми реалізуємо металобрухт, який уже завантажено у вагони. Крім того, зменшили до 50 % передоплату, після якої починатимемо відвантажувати брухт (раніше була 100 %). Втім, за несвоєчасне відвантаження запроваджуємо для компанії штрафні санкції», — говорить директор із правових питань та майнової політики АТ «Укрзалізниця» Артур Резнік.

За його словами, у найближчі два місяці (вересень—жовтень) проходитимуть аукціони з продажу металобрухту, який не вдалося реалізувати під час попередніх торгів, а також запропонують нові лоти.

Загалом у запасах Укрзалізниці лишається майже 65 тис. т металобрухту. Отже, товариство закликає потенційних покупців стежити за пропозиціями в системі «Прозорро» та брати активну участь у торгах.

Як повідомляло наше видання, на поточний рік планується реалізувати 170 тис. т. Це має не лише позитивно позначитися на фінансових результатах державної компанії, а й «підживити» вітчизняне металургійне виробництво, що, в свою чергу, добре для стану економіки держави загалом.

Директор із правових питань та майнової політики АТ «Укрзалізниця» Артур Резнік:

«Хочу подякувати всім, хто брав участь у торгах, за інтерес до металобрухту АТ «Укрзалізниця».

Ми і надалі працюватимемо над удосконаленням умов продажу, щоб залучити якомога більше учасників».

 

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?