На Двірцевій площі у Львові з’являться велодоріжка і підземний паркінг

06 квітня 2018, 14:12
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Дмитро Пелих. Фото надане Львівською міською радою

Місто Львів розробило остаточний проект реконструкції Двірцевої площі перед головним залізничним вокзалом. Після оновлення там поменшає автомобілів і стане більше відпочинкових зелених зон для пасажирів.

Як повідомив очільник управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Юліан Чаплінський, місто реконструюватиме не лише площу Двірцеву, а й вулицю Чернівецьку, що веде до вокзалу.

Велодоріжка і фонтан

Вулицю для пішоходів і транспорту розділять на чотири смуги для руху. Крайньою правою частиною, як і зараз, будуть трамвайні колії. Заплановано лише перенести зупинки так, щоб пасажири висаджувались якомога ближче до центрального входу у вокзал. Одразу обабіч колій буде велодоріжка і дорога для автобусів. Основний пішохідний шлях, що нині проходить уздовж трамвайних колій, перенесуть у центр вулиці, щоб люди могли заходити напряму у двері вокзалу. Ця пішохідна зона буде озеленена і облаштована великою кількістю лавок. Крайня ліва смуга передбачена для приватного транспорту, але лише для короткотривалої висадки та посадки пасажирів.

Зелені насадження, що вже ростуть біля вокзалу, зокрема сакури та ялинка, яку залізничники щороку прикрашають до Нового року, збережуть. А от фонтана вже не буде. Його планують перенести, а сам він матиме вигляд струмка.

Автівки та бруківка

Загалом розробники проекту зробили акцент на повній зміні транспортних пріоритетів. Тепер приватного транспорту на площі не буде взагалі. Лише зі Східної сторони вокзалу, біля медпункту і ліфта на перший перон, облаштують невелику стоянку для таксі та п’ять безкоштовних автомісць для людей з інвалідністю. Весь приватний транспорт буде розміщуватися на автостоянках. Оскільки вже зараз парковка вокзалу заповнюється майже на 100 %, то проектом передбачається будівництво підземного паркінгу на 140 місць. Місто вже веде перемовини з потенційними інвесторами стосовно його створення. Основним «козирем» у переговорах є те, що й підземне автосховище ніколи не пустуватиме.

Крім того, ділянка автовокзалу Двірцевий буде зменшена, адже більшість автобусів там перебуває нелегально. Після реконструкції вони лише заїжджатимуть для короткотривалої зупинки для посадки та висадки пасажирів.

Покриття вулиці Чернівецької буде асфальтним, але на самій площі Двірцевій залишиться багато забрукованих місць. Головний архітектор Львова переконаний, що таке покриття зробить вулиці та площу більш комфортною для людей на візках, з дитячими візками та валізами на коліщатах.

«Дизайн Двірцевої площі передбачає багато бруківки, тому всі її відвідувачі одразу зрозуміють, що вони не в Києві, а у Львові», — підсумував Юліан Чаплінський.

Реалізація проекту триватиме два роки: у перший рік заплановано зробити частину вулиці Чернівецької та площі для громадського транспорту, а за наступних 12 місяців — доробити вулицю і  для приватного транспорту.

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?