На вокзалі Львова працює Wi-Fi. Мережа VOKZAL-LVIV не запаролена

16 серпня 2018, 13:48
Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци!
Дмитро Пелих. Фото автора

На головному залізничному вокзалі туристичного міста Львів можна не тільки придбати квитки, оформити до перевезення багаж і власне авто, а й скористатися Wi-Fi. Мережа VOKZAL-LVIV не запаролена, отже, високошвидкісний інтернет доступний безкоштовно.

Цю послугу вже оцінили пасажири, яким вона не тільки допомагає скоротати час в очікуванні потяга, а й купувати квитки через всесвітню мережу.

Як розповів заступник начальника вокзалу станції Львів філії «Пасажирська компанія» ПАТ «Укрзалізниця» Роман Олійник, пасажири мають можливість користуватися безкоштовним інтернетом із кінця травня 2018 р.

— Wi-Fi охоплює перший, другий перони, центральну залу з квитковими касами та платну залу очікування, — пояснює Роман Олійник. — Втім, готуючись до встановлення Wi-Fi-роутерів, ми розвели кабелі так, щоб можна було під'єднати решту перонів та приміщень для пасажирів, зокрема й кімнати відпочинку. Тож залишилося лише придбати необхідне обладнання, щоб забезпечити Wi-Fi на всій території вокзалу. Маю надію, що з допомогою філії «Пасажирська компанія» ми закупимо потужні роутери і наприкінці року усі користувачі послуг вокзалу зможуть скористатися безкоштовним доступом до всесвітньої мережі.

За словами залізничника, пасажири уже відчули переваги цієї послуги. Адже дехто з них, побачивши великі черги біля квиткових кас, оформлює тут проїзні документи через інтернет або ж диктує номер замовлення касиру для друкування квитка відразу зі своєї електронної пошти. І це дуже зручно, адже зараз понад третина пасажирів, яких обслуговує вокзал Львів, купують електронні проїзні документи.

До прикладу, у липні у квиткових касах вокзалу було придбано 123 тис. 121 проїзний документ, а оформлено квитків, придбаних попередньо через інтернет, — 49 тис. 653.

Втім, що думають про таке нововведення пасажири, ми поцікавилися безпосередньо у них.

Як розповів Олексій Сивовус, Wi-Fi у громадських місцях — це не розкіш, а необхідність. Тим паче що у Львові безкоштовний інтернет є навіть у трамваях і тролейбусах. До того ж у Європі, візьмемо хоча б Польщу, на залізничних та автовокзалах уже давно безкоштовний Wi-Fi. Тож нічого дивного немає в тому, що й у нас залізниця дійшла до того, щоб надавати пасажирам безкоштовний доступ до всесвітньої мережі.

— Приємно відзначити, що швидкість інтернету на вокзалі досить висока, — каже пан Олексій. — Адже навіть відео високої роздільної здатності HD не підвисає.

А для пані Галини, яка приїхала до Львова з Полтави, Wi-Fi на вокзалі став своєрідним рятівником. Річ у тім, що вона мала їхати до Мукачева, але запізнилася на свій потяг. Відтак довелося їхати з Полтави наступним лише до Львова.

— У мене багато валіз, і я не могла спуститися з ними у вокзал, щоб придбати квиток, — розповідає жінка. — Телефон я не поповнювала, адже далі з Мукачева їду до Польщі, тож у мене немає інтернету. Але добрі люди підказали, що тут є Wi-Fi. Так я придбала квиток і менше ніж за годину вирушаю на Закарпаття.

Втім, чимало пасажирів навіть не зауважили, що на вокзалі є безкоштовний інтернет, і моє запитання було для них приємною несподіванкою. Поза тим, більшість з них під’єднувалися до мережі радше з цікавості, адже мали досить хороший мобільний інтернет на своїх ґаджетах.

Magistral logo

Поширити y соціальній мережі


Читайте такожЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?