Покупайте билеты на сайте Мы официальные партнеры Укрзализныци! 155 років тому було розпочато будівництво Одеської залізниці

155 років тому відбулася урочиста церемонія освячення початку будівництва Одеської залізниці. Як відзначалося у місцевій пресі тієї пори, 4 травня 1883 р. архієпископ Димитрій (у миру – Климент Іванович Муретов, архієпископ Херсонський і Одеський) освятив місце початку робіт з будівництва нинішньої Одеської магістралі. У молебні взяли участь генерал-губернатор, міський голова, вищі військові чини, духовенство та місцеві жителі.

Будівництво першої залізничної гілки здійснювалося під керівництвом барона К.К. Фон Унгерн-Штернберга. Її протяжність досягла 220 верст, вона складалася з ліній Одеса — Балта, Роздільна —  Кучурган і гілки від Тираспольської застави до Карантинної гавані в Одеському порту.

Додамо, що у день святкування 150-річчя початку будівництва, у 2013 р., митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел освятив ікону Миколая Чудотворця — покровителя мандрівників, яку було встановлено між першим та другим поверхами у круглому залі пасажирського вокзалу Одеса-Головна. Ініціатором створення рельєфної ікони став настоятель храму преподобного Агапіта Печерського, розташованого на території Дорожньої клінічної лікарні, протоієрей Микола Карпенко, який розробив проект цієї незвичайної композиції разом з одеським скульптором Серафимом Чаркіним.

Таким чином, Одеса стала першим містом України, в якому пасажири, подорожуючи залізничним транспортом, можуть звернутися до небесних покровителів перед далекою дорогою безпосередньо перед відправленням потяга.