2018-й рік має стати для Укрзалізниці роком суттєвих структурних змін, – Євген Кравцов

06 лютого 2018, 17:06

У 2018 році Укрзалізниця планує продовжити структурні реформи в компанії та внутрішні організаційні перетворення, утворити вагонну компанію, оператора вокзалів і тяги, інфраструктурні підрозділи, а також визначити й втілити в життя нову систему корпоративного управління. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов сьогодні під час прес-конференції в ІА «Укрінформ».

За словами Євгена Кравцова, останнім часом у рамках корпоратизації Укрзалізниці було створено лише декілька внутрішніх філіалів, які є частиною великого холдингу, й тому на часі – утворення ще низки окремих компаній у вагонній, пасажирській, тяговій та інфраструктурній вертикалях.  

«На цей рік у нас є чіткий план утворення вагонної компанії, на початковому етапі завдяки закупівлі нових вагонів за рахунок коштів ЄБРР, у подальшому буде створено незалежного оператора власності Укрзалізниці. Ми маємо чіткий порядок виокремлення інфраструктурних підрозділів, що мають займатися будівництвом і реконструкцією колії і використовувати кошти на капітальні інвестиції в будівництві. Використання коштів централізовано має контролюватися відповідними підрозділами, що відповідають за конкретні напрямки», - розповів Євген Кравцов.

Він також повідомив, що виокремлення тягової складової дозволить навести лад в середині підрозділів Укрзалізниці, що використовують тягу в пасажирському, вантажному, приміському напрямках. Створення єдиного вокзального оператора в рамках пасажирської компанії дозволить Укрзалізниці централізовано управляти великою кількістю залізничних вокзалів, впроваджувати єдину стратегію розвитку вокзального господарства і надавати комплекс послуг для клієнтів та сервіс для пасажирів.

Під час прес-конференції очільник Укрзалізниці також розповів, що у 2018 році триватиме реформа корпоративного управління компанії. За його словами, Укрзалізниця одна з перших компаній у державному секторі залучила незалежних консультантів, крім того на урядовому рівні створена спеціальна робоча група для того, щоб визначити систему корпоративного управління Укрзалізниці. «На сьогодні ми працюємо спільно з компанією Deloitte & Touche, яка є нашим незалежним консультантом, та ЄБРР, який є співучасником цього проекту, і плануємо впродовж першого-другого кварталу завершити роботу з визначення нової системи управління Укрзалізниці та втілити її в життя», - повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця». При цьому Євген Кравцов також висловив сподівання, що новий склад Наглядової ради Укрзалізниці буде затверджено оперативно, оскільки це є невід’ємною складовою процесу корпоративної реформи компанії.

Окрім реформи корпоративного управління, в 2018 році Укрзалізниця також планує реформувати систему закупівель та продовжити реструктуризацію боргових зобов’язань. Зокрема, за словами Кравцова, кілька тижнів тому стартував аудит системи державних закупівель за підтримки СІPS, який має бути завершений в цьому році. «Результатом має бути сертифікація англійською інституцією СІPS системи оновлених державних закупівель Укрзалізниці. Коли нам це вдасться, ми будемо першим підприємством в Україні, котре пройшло сертифікацію за системою СІPS», - зазначив Євген Кравцов.

Він також повідомив, що у 2018 році Укрзалізниця поставила завдання повністю реструктуризувати кредитний портфель компанії, зменшити кредитне навантаження та змінити валютну корзину, адже на сьогодні більшість запозичень товариства – в іноземній валюті.  «2018 рік має стати для Укрзалізниці роком суттєвих змін, серйозних випробувань, але робота компанії навіть за останні місяці показала, що Укрзалізниця може справлятися  з тими завданнями, які ставить перед нею уряд і залізнична галузь в цілому», - наголосив Євген Кравцов.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?