АМКУ розблокував «формульні» тендери Укрзалізниці на закупівлю дизпального

18 вересня 2018, 14:19

П’ять тендерів на закупівлю 75 тис. т дизельного пального за формулою розблоковані. Колегія АМКУ 17 вересня відмовила скаржнику ТОВ «Дайджест груп». Своїм рішенням АМКУ підтвердив, що сума забезпечення тендерної пропозиції, яку оскаржувало ТОВ «Дайджест груп», встановлена відповідно до закону, а саме вона не перевищує 3 % очікуваної вартості.

Укрзалізниця вдячна Антимонопольному комітету за швидкий та об’єктивний розгляд скарги. Учасники можуть подавати тендерні пропозиції до 20 вересня, у раніше обумовлені строки.

Варто звернути увагу, що ТОВ «Дайджест груп» — вже друга компанія, що блокує ці 5 тендерів: раніше торги намагалося оскаржити ТОВ «Європейський Енергетичний Альянс», скаргу якого було залишено без розгляду.

Закупівля дизельного пального за формулою вже довела свою ефективність та отримала підтримку в контрагентів. Так, з середини лютого 2018 р. Укрзалізниця законтрактувала вже 120 тис. т дизельного пального із формульним перерахунком його вартості. За цей період поставлено майже весь обсяг законтрактованого дизпального.

Тому для галузі надзвичайно важливо, що актуальні п'ять тендерів розблоковані.

Слід зауважити, що негативною тенденцією стає те, що маловідомі компанії, без вагомих аргументів та підстав, через оскарження в АМКУ і, як доводить цей  випадок, неправомірно блокують стратегічно важливі закупівлі, що значно затягує придбання необхідних для галузі матеріалів.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?