Укрзалізниця 3 січня на черговому аукціоні на електронному майданчику «ProZorro.Продажі» продала послуги з використання вагонів власності компанії. Загалом переможці цих електронних торгів користуватимуться 100 вагонами Укрзалізниці — це 50 піввагонів та 50 хопер-зерновозів.

Як зазначив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, учасники ринку перевезень в ході аукціону суттєво збільшив ціну за добу користування вантажними вагонами компанії. За результатами торгів ставка плати за використання хопер-зерновозу Укрзалізниці склала від 3750 до 4120 грн без ПДВ при початковій — 1055 грн без ПДВ. За добу користування піввагоном в ході аукціону встановилася плата від 1325 до 1401 грн без ПДВ. Таким чином середньозважена ціна на піввагон становить 1384,00 грн без ПДВ, а хопер-зерновоз — 4015,60 грн без ПДВ.

«Чесний розподіл та конкурентні ціни — це головні домінанти, якими маємо керуватися при розподілі вантажних вагонів власності Укрзалізниці та котрі забезпечують торги на «ProZorro.Продажі». Вже перші аукціони продемонстрували, що ринок сприймає такий механізм розподілу вагонів, а їх учасники готові запропонувати конкурентну ціну. Аукціони засвідчують, що дерегуляція вагонної складової тарифу дозволяє Укрзалізниці отримувати справедливу та ринкову плату за користування вагонами компанії та використовувати прозорі й конкурентні механізми розподілу вантажних ресурсів між клієнтами», — зазначив Андрій Рязанцев.

Переможцям аукціонів для здійснення навантаження у вагони, які виставлялися на аукціон, буде надано період з 0.00 19 січня до 23.55 23 січня 2019 р. Крім того, для клієнтів не буде обмежено полігон навантаження.

«У ході перших електронних торгів вартість користування піввагоном зросла більш ніж на 80 % від стартової, а зерновозом — на 400 %. Середньозважена ціна на других торгах становила 1384 грн за піввагон і 4015 грн за зерновоз. Тож аукціони вкотре підтвердили, що звинувачення у завищених цінах на вагони Укрзалізниці безпідставні. Також активність заявників підтверджує щорічну тенденцію до падіння вартості піввагона на початок року і більш стабільного попиту на зерновози в цей період. Висновки робити ще рано, але сподіваюсь, що запроваджений механізм стане чітким визначником ринкової вартості перевезень у вагонах Укрзалізниці», — резюмував Андрій Рязанцев.

Наступні електронні торги щодо продажу послуг з використання вагонів власності АТ «Укрзалізниця» на електронних майданчиках «ProZorro.Продажі» плануються на: 10, 17, 24, 30 січня та на 1, 6, 8 лютого 2019 р. Як і в попередніх торгах, будуть виставлені лоти з піввагонів та хопер-зерновозів. Загалом у найближчі місяці компанія планує виставляти на аукціони до 5 % парку вантажних вагонів.

За результатами електронних торгів з продажу послуг із використання піввагонів, які відбулись 27 грудня 2018 р., здійснено підписання протоколів торгів переможцями та майданчиком, аукціони переведено в статус «Торги завершені». На поточний час переможцями здійснюється внесення замовлень на перевезення та проставлення електронних заявок на подачу порожніх вагонів.