Білоруська залізнична адміністрація запропонувала керівництву Укрзалізниці розглянути перспективи співробітництва із польською залізничною компанією PKP LHS щодо організації нового логістичного маршруту в напрямку Європейського Союзу через прикордонний перехід Ізов—Грубешів. У разі отримання принципової згоди білоруські колеги готові організувати тристоронню нараду щодо тарифних умов та технології перевезень цим логістичним маршрутом. Про це йшлося на зустрічі операційного директора ПАТ «Укрзалізниця» В’ячеслава Єрьоміна та першого заступника начальника Білоруської залізниці Ігоря Шилова.

Залізничники України та Білорусі обговорили питання обслуговування вантажного та пасажирського сполучення на прикордонних ділянках. Зокрема, під час зустрічі білоруська сторона поінформувала про пролонгацію на друге півріччя 2018 р. тарифів на транзитні перевезення поїздом комбінованого транспорту «Вікінг». Завдяки гнучкій тарифній політиці по відношенню до українських експортно-імпортних вантажів, що прямують транзитом з України по території Білорусі поїздом «Вікінг» за підсумками п’яти місяців 2018 р. перевезено 40 тис. т зерна.

Представники залізничних адміністрацій також обговорили інші актуальні питання подальшої двосторонньої співпраці в галузі вантажних та пасажирських перевезень у сполученні Україна—Білорусь, розвитку транзитних перевезень, більш ефективної організації роботи з рухомим складом, питання тарифної політики в організації перевезень між двома країнами.

Довідково

За п’ять місяців 2018 р. обсяги перевезених вантажів через білорусько-українські міждержавні стикові пункти становив 6,5 млн т, або 94,8 % до аналогічного періоду 2017 р. За підсумками 2017 р. обсяг перевезених вантажів між країнами становив 16,7 млн т, або 3,9 млн т (130,6 %) до 2016 р.