Без співпраці залізниці та місцевої влади у приміських перевезеннях через 5—10 років електрички просто зникнуть.

Так прокоментував ситуацію, коли пасажири, які не вміщаються в електрички і дизель-потяги, блокують їх рух, міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє Укрінформ.

«Приміське залізничне сполучення у всіх країнах світу дотаційне. І Україна не повинна бути винятком, але, на жаль, є ним. Укрзалізниця виконала рекомендацію міністерства: почала вкладати кошти в оновлення електричок. А ось місцева влада не поспішає співпрацювати із нею у цьому напрямку, хоч і зацікавлена у тому, щоб робітники доїжджали потягами до місць праці у містах», — зазначив міністр.

За його словами, транспортникам потрібно провести переговори з місцевими органами влади щодо компенсації залізниці збитків за перевезення потягами місцевого сполучення. При цьому потрібно налагодити 100-відсотковий облік пасажирів (бо зараз 50 % із них їздять «зайцями»), прорахувати реальну вартість пасажирокілометра і вийти на нормальну економічну формулу.

Місто зацікавлене мати робочу силу, тому повинно створювати нормальні умови для її доставляння, а не перекладати це лише на залізницю, резюмував В. Омелян.