Тимчасовий виконавчий директор АТ RB Rail (підприємства з реалізації проекту Rail Balticа) Ігнас Дегутіс розраховує, що будівництво залізничної магістралі почнеться в 2021 р., пише baltic-course.com.

За його словами, мета роботи підприємства — затвердити умови проектування в період 2020—2021 рр. і потім розпочати реалізацію всіх дільниць траси. У 2020 р. планується клопотати про виділення коштів з нерозподіленого іншим країнам ЄС поточного проектного фінансування для етапу будівництва Rail Balticа.

«У такому випадку наступний бюджет ЄС вплинув би на нас меншою мірою. Ми могли б почати будівництво в 2021 р., а якась частина залізниці була б готова вже до 2023 р.», — сказав Дегутіс.

Для цього проектування до 2020 р. має завершитися у всіх трьох країнах Балтії.  Крім того, у Rail Balticа є шанси на додаткове фінансування, що формується з фонду військової мобільності в розмірі 6,5 млрд євро.

Підприємство RB Rail створено для координації проекту Rail Balticа. Рівні частки його акцій належать естонській компанії RB Rail, латвійській Eiropas Dzelzcela Linijas і литовській Rail Baltica Statyba.

Проект Rail Balticа передбачає будівництво швидкісної міжнародної залізниці від Таллінна до кордону Литви з Польщею.