Від початку 2018 р. станом на 4 липня швидкісними електропоїздами було травмовано 10 чоловік проти 24 у минулому році, а кількість травм зі смертельним наслідком зменшилася до восьми випадків проти 20 відповідно. Основними причинами травмування громадян на залізниці залишається порушення ними правил безпеки на залізничному транспорті.

Серед основних порушень — перехід залізничних колій перед потягом, що наближається; ходіння безпосередньо по коліях або близько до них (на відстані менше 5 м до крайньої рейки); знаходження надто близько від краю пасажирської платформи (менше, ніж 0,5 м) під час проходження поїзда, ігнорування заборонних звукових та світлових сигналів залізничних переїздів. Цьогоріч найчастіше нехтують безпекою поблизу швидкісних поїздів громадяни на території Львівської (3 випадки), Кіровоградської (3 випадки) та Хмельницької (2 випадки) областей.

Небезпечним є і користування мобільними телефонами, аудіоплеєрами чи навушниками поблизу залізничного полотна та стихійний перетин громадянами залізничних колій, не обладнаних для перетину.

Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» ПАТ «Укрзалізниця» нагадує, що залізнична колія — це зона підвищеної небезпеки. Тому і поводитися потрібно з особливою обережністю, зокрема на дільницях курсування швидкісних електропоїздів. Найгіршим із наслідків наїзду поїзда, безсумнівно, є травмування людей та їх загибель. Серед інших негативних наслідків травмування необачних громадян — порушення графіка руху поїздів, незручності для пасажирів та працівників залізниці, а також пошкодження обладнання поїзда, що тягне за собою непередбачені фінансові витрати на виконання ремонтних робіт.