З ініціативи служби кадрової та соціальної політики регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» в управлінні магістралі відбулася робоча зустріч керівництва та фахівців служби, начальників дитячих залізниць регіональної філії «Львівська залізниця» та керівників закладів вищої і професійно-технічної освіти залізничного спрямування Львова, Чернівців і Здолбунова.

Учасники наради обговорили шляхи та способи налагодження продуктивної соціальної взаємодії між регіональною філією, її дитячими залізницями у Львові, Ужгороді, Рівному й Луцьку та профільними навчальними закладами — Львівською філією та Львівським коледжем транспортної інфраструктури Дніпровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, Чернівецьким транспортним коледжем, Львівським міжрегіональним та Здолбунівським вищими професійними училищами залізничного транспорту, а також Чернівецьким та Львівським професійними ліцеями залізничного транспорту.

За словами начальника служби кадрової та соціальної політики регіональної філії «Львівська залізниця» Андрія Кирди, основною темою та метою зустрічі стало обговорення та опрацювання безперервної форми співпраці між регіональною філією та навчальними закладами для додаткової мотивації вихованців дитячих залізниць магістралі продовжувати навчання за обраним залізничним фахом, а також популяризація технічних залізничних спеціальностей і робітничих професій серед учнівської молоді загалом.

Як повідомив начальник Львівської дитячої залізниці Дмитро Венгер, щороку приблизно 30—40 % вихованців дитячої магістралі висловлюють бажання у подальшому вступати до профільних навчальних закладів, проте сумніви щодо конкурентного рівня знань із дисциплін зовнішнього незалежного оцінювання змушують частину дітей змінювати бажання і плани. Щоб запобігти цьому, на дитячих магістралях дуже сподіваються на дієву допомогу навчальних закладів. Приміром на Львівській малій залізниці з цією метою вже працюють над розробкою нових навчальних планів, що розраховані не на три, як було дотепер, а на п’ять років.

Своєю чергою керівники закладів освіти висловили готовність до співпраці шляхом створення спільних авторських колективів для розроблення навчально-методичної документації з дисциплін професійної підготовки, тестів оцінювання результатів навчання вихованців дитячих залізниць, а також організації для студентів та юних залізничників спільних технічних семінарів, конференцій, екскурсій, днів відкритих дверей тощо.

Ще одним важливим аспектом співпраці, який обговорили учасники наради, стала можливість організації дистанційного навчання учнів із метою належної підготовки для складання вступних іспитів (тестування у рамках ЗНО) з профільних дисциплін (математики, фізики, української мови та літератури), необхідних для вступу до закладу освіти залізничного спрямування. Свої наміри та плани спільних дій залізничники й освітяни закріпили підписанням меморандуму про співробітництво.