З початку літа випадки травмування дітей через необачність або недотримання ними ж правил безпеки почастішали. Так, 5 липня на станції Чернігів дівчина 2005 року народження піднялася на дах вагона-зерновоза, щоб зробити фото, і була травмована електричним струмом. Потерпілу доправлено до Чернігівської дитячої лікарні.

Через бажання демонструвати власні фотографії в незвичній, а подекуди й небезпечній обстановці на сторінках соціальних мереж підлітки забувають про ризик, що загрожує їхньому життю та здоров'ю. До прикладу, того ж дня на перегоні Баришівка—Березань, на мосту через річку Трубіж, було виявлено підлітка 15 років з ознаками ураження електричним струмом. Потерпілого було доправлено до Баришівської міської лікарні, де він помер від отриманих травм.

Загалом за шість місяців 2018 р. внаслідок ураження електричним струмом травмовано 17 сторонніх громадян, із них четверо — смертельно. Серед травмованих семеро дітей віком до 16 років, з них одна дитина загинула.

Всього з початку року травми на залізниці отримала 291 стороння особа, у тому числі 169 — зі смертельним наслідком. Серед травмованих 17 дітей віком до 16 років, з них п'ятеро — травмовано смертельно.