До кінця 2023 р. Латвія планує електрифікувати три залізничні напрямки

11 жовтня 2019, 11:57

9 жовтня ДАТ «Latvijas dzelzceļš» підписало з Центральним агентством з фінансів договір на реалізацію проєкту «Електрифікація Латвійської залізничної мережі» (1-й етап), повідомляє офіційний сайт перевізника.

Відтак до кінця 2023 р. планується електрифікувати напрямки Даугавпілс—Крустпілс, Резекне—Крустпілс і Крустпілс—Рига. При цьому магістральні залізничні шляхи будуть електрифіковані за допомгою технології змінного струму напругою 25 кВ, зокрема буде реконструйована вже частково електрифікована залізнична мережа із заміною системи постійного струму напругою 3,3 кВ на систему 25 кВ.

Завдяки реалізації проєкту можна буде перевозити більше великовагових поїздів з максимальною вагою до 9 тис. т брутто. У пасажирському сполученні на залізничних лініях, де нині використовується дизельна тяга,  буде відкрито рух електропоїздів.

Довідка

На сьогодні в Латвії електрифіковано 257 км залізниці, що становить 14 % від загальної протяжності державної залізничної мережі. Це значно менше від середнього показника по ЄС — 60 %.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?