Двом колишнім посадовцям філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» 23 травня 2019 р. повідомлено про підозру в завданні держкомпанії 39,8 млн грн збитків. Розслідування НАБУ, що відбувалось за всебічної підтримки діючого менеджменту Укрзалізниці, наразі завершене та спрямоване до суду.

Як інформує Національне антикорупційне бюро України, дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»). Наразі вирішується питання обрання їм запобіжного заходу. У ході розслідування встановлено, що в грудні 2015-го та березні 2016 р. філія «ЦЗВ» отримала від ТОВ «Вог Аеро Джет» 30 тис. т дизельного пального в борг, які мала повернути до 1 березня 2016 р. або ж сплатити штраф у розмірі 2—2,7 млн грн за кожен день прострочки.

«Повертати борг філія почала лише 29 березня 2016 р., завершивши цей процес у травні. Проте слідство вважає, що посадовці філії свідомо затягнули з погашенням боргу, адже 18 березня 2016 р. вже мали підписаний контракт на постачання дизпального. До того ж пальне позичила філії та сама компанія, яка виграла її конкурс із постачання, тож процес погашення міг бути доволі швидким. Проте його розпочали лише після незаконного збільшення ціни за контрактом, що було предметом розслідування», — йдеться в повідомленні НАБУ.