Експрес до Борисполя будується з випередженням графіка, економія коштів по роботах становила вже 120 млн грн, — Прем’єр-міністр

01 серпня 2018, 15:03

Укрзалізниця демонструє високі темпи будівництва лінії швидкісного залізничного сполучення між Києвом та аеропортом «Бориспіль». При цьому економія бюджету проекту вже становить приблизно 120 млн грн, і до 1 грудня всі роботи буде завершено. Про це сьогодні під час інспектування ходу будівництва повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ми передбачили бюджет на цей проект помірний. Якщо візьмемо плани щодо «Повітряного експреса» — аналогічного проекту, то на нього хотіли витратити більше 10 млрд грн. А ми заклали 700 млн. І вже зараз економія по роботах — 120 млн грн. Уявіть собі: 10 млрд і 580 млн. Різниця очевидна», — наголосив Володимир Гройсман.

За словами в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, на базі залізничного експреса до аеропорту «Бориспіль» планується вперше впровадити єдиний квиток на різні види транспорту: «Клієнт, наприклад, зможе купити один квиток, за яким доїде поїздом з Черкас до Києва, далі експресом до Борисполя і потім за цим же квитком до Лондона». Також, за словами очільника Укрзалізниці, на цьому сполученні компанія вперше випробує касові автомати та запровадить безконтактну оплату проїзду поїздом.

Наразі будівництво залізничної лінії проводиться за кількома напрямками. Зокрема, побудовано 1400 м колії до місця будівництва естакади, розпочато зведення естакади через шосе Київ—Харків. Також будується дві платформи для посадки та висадки пасажирів біля терміналу D та вже укладено 350 м залізничної колії від аеропорту «Бориспіль» у бік естакади.

Щоденно на будівництві задіяно дев’ять бульдозерів, два екскаватори, 15 самоскидів, п’ять навантажувачів та по два катки й автокрани. Для будівництва залізничної естакади вже проведено тендер на будівництво її опор та монтаж прогонових споруд. На даний час виконано бетонування вісім буронабивних паль і триває буріння два паль із 36 запланованих.

В інспектуванні будівництва швидкісної залізничної лінії до аеропорту Бориспіль взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, в. о. директора регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Роман Веприцький, голова Київської ОДА Олександр Горган.

 

Довідка

Залізничне пасажирське сполучення між Києвом і аеропортом «Бориспіль» буде організоване за маршрутом між станціями Київ-Пасажирський—Київ-Деміївський—Дарниця—ім. Г. Кірпи—Міжнародний аеропорт «Бориспіль» із зупинками на зупиночній платформі Видубичі, станції Дарниця та в подальшому біля залізничної естакади в районі автомагістралі Київ—Харків. Передбачено курсування рейкових автобусів виробництва PESA.

Час руху поїзда на дільниці Київ-Пасажирський—Міжнародний аеропорт «Бориспіль» становитиме 35—40 хв. Стоянки поїзда на кінцевих пунктах (станція Київ-Пасажирський і термінал D Міжнародного аеропорту «Бориспіль») — по 10 хв.

За попередніми даними обсяги перевезень залізничним транспортом становлять у 2019 р. понад 3 млн пасажирів, з подальшим збільшенням у 2020 р. — 4,1 млн пасажирів та у 2021 р. — майже 4,4 млн пасажирів.

Роботи з реалізації проекту швидкісної лінії залізничного сполучення між містом Київ і Міжнародним аеропортом «Бориспіль» розпочато регіональною філією «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?