Міжнародним інвесторам було презентовано результати діяльності АТ «Укрзалізниця» за 2018 р. Загалом у заході взяло участь 22 учасники, а також члени наглядової ради товариства Андреас Матьє та Іван Юрик. Основні досягнення компанії у 2018 р., пріоритети розвитку на 2019 р. та найближчі п’ять років представив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За його словами, для керівництва товариства процес комунікації з міжнародними інвесторами є надзвичайно важливим. Він демонструє відкритість компанії та є можливістю для об’єктивних оцінок та обговорення перспектив її розвитку. «Особливість стосунків з міжнародними інвесторами полягає в їх довгостроковому характері. Тут принциповою умовою є довіра до наших дій, тому ми максимально прозоро ведемо цей діалог», — зазначив керівник Укрзалізниці.

Він повідомив, що надходження компанії в 2018 р. були збільшені на 13 % порівняно з 2017 р., а чистий прибуток зріс на 78 % до аналогічного показника минулого року, незважаючи на зростання ринкової вартості основних складових операційних витрат. При цьому кредитний портфель компанії зменшено на приблизно 1 млрд грн. Ліквідність компанії залишається на стабільному рівні, що дає впевненість інвесторам у виконанні АТ «Укрзалізниця» своїх фінансових зобов’язань.

«Складна ситуація, яку ще кілька років тому переживала компанія, наразі стабілізована, і нам важливо донести цю інформацію до інвесторів, вибудовуючи свою роботу так, щоб врахувати інтереси всіх стейкхолдерів», — наголосив Євген Кравцов.

Він також нагадав, що 2018 р. став початком реалізації ринкового принципу тарифоутворення на вантажні перевезення. Значно вдосконалено систему корпоративного управління компанії та розроблено Стратегію розвитку на 2019—2023 р.

Незважаючи на існуючі виклики, АТ «Укрзалізниця» забезпечило значне збільшення обсягу капітальних інвестицій на покращення інфраструктури та рухомого складу, зокрема, компанія завершила будівництво Бескидського тунелю та забезпечила реалізацію програми уряду з оновлення рухомого складу (вже отримано 30 нових локомотивів виробництва General Electric та укладено нову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку).

Укрзалізницею було покращено якість пасажирських перевезень: запроваджено 11 нових маршрутів, п’ять з яких міжнародні, та відкрито залізничне сполучення Київ—аеропорт «Бориспіль».

Також з інвесторами було обговорено плани компанії щодо залучення боргового фінансування у 2019 р. Крім того, планується продовжувати співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями і для фінансування нових проектів у 2019 р. «Співпраця з міжнародним ринком капіталів для нас — не просто можливість підтримувати необхідний рівень капітальних інвестицій. Ці кошти в першу чергу мають стати інструментом розвитку та економічного зростання компанії», —  резюмував Євген Кравцов.

Конференц-дзвінок з міжнародними інвесторами відбувся за участі та підтримки провідної фінансової компанії Dragon Capital.