Укрзалізниця готова долучитися до розширення стратегічних транспортних коридорів ЄС із державами «Східного партнерства». У рамках проекту планується провести модернізацію та електрифікацію стратегічно важливих напрямків. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами керівника компанії, упродовж останніх років Укрзалізниця інвестує  значну кількість власних коштів у розвиток інфраструктури. Водночас залучення коштів Євросоюзу на ці проекти дозволило б значно зміцнити транзитний потенціал нашої держави. Так, торік із 16,9 млрд грн капітальних інвестицій майже 5 млрд грн Укрзалізниця спрямувала саме на розвиток залізничної інфраструктури. «Укрзалізниця має висококваліфікованих фахівців, усі технічні та технологічні рішення. У разі виділення Єврокомісією коштів на залізничні проекти Укрзалізниця готова реалізувати їх якісно та в стислі терміни. І це ми довели минулого року під час прокладання швидкісної лінії до аеропорту «Бориспіль» та будівництва Бескидського тунелю, завдяки якому ліквідували єдине вузьке місце V Критського міжнародного транспортного коридору», — зазначив Євген Кравцов.

Крім того, за його словами, минулого року на основних напрямках транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), що проходять територією України, було реконструйовано майже 300 км колій. Ще 530 км потребують поліпшення. «Завдяки залученню коштів, що виділить Єврокомісія, ми зможемо провести ці роботи», — підкреслив Євген Кравцов.

Зокрема, відповідно до розробленого Єврокомісією плану передбачається реалізувати дев’ять залізничних проектів. Серед них модернізація дільниці Ковель—Ягодин—Держкордон з майбутньою електрифікацією, реконструкція колії на станції Підбірці, будівництво нової тягової підстанції на станції Роздільна, електрифікація дільниці Бердичів—Коростень—Бережесть, збільшення пропускної спроможності на дільниці Гребінка—Полтава.

Крім того, для України це важливий проект, що допоможе й надалі розвивати транзитні контейнерні перевезення. Так, якщо у 2017 р. з Китаю і зворотно залізничним транспортом було перевезено 2,5 тис. контейнерів, то у 2018-му – вже 12 тис.  контейнерів.

Нагадаємо, що в січні 2019 р. Єврокомісія прийняла рішення про виділення 13 млрд євро на розширення стратегічних транспортних коридорів ЄС із сусідніми з Євросоюзом державами «Східного партнерства». На залізничні проекти планується витратити 2 млрд євро. Відповідно до інвестиційного плану дій в країнах «Східного партнерства», Україна може отримати на інвестпроекти, що передбачають поліпшення залізничної інфраструктури, 850 млн євро.

Проект інвестиційного плану розроблений Єврокомісією спільно зі Світовим банком. Він охоплює 4,8 тис. автомобільних і залізничних сполучень, шість портів та 11 логістичних центрів в Україні, Білорусі, Молдові, Вірменії, Азербайджані та Грузії.