Євген Кравцов: Укрзалізниця – перша та наразі єдина державна компанія в Україні, яка публічно розкриває всі свої фінансові трансакції

06 червня 2018, 18:16

Сьогодні, після проведення першої публікації платежів на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів Е-Data, Укрзалізниця стала першою державною компанією в Україні, котра буде повністю розкривати для публічного доступу всю інформацію про свої фінансові трансакції. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час прес-конференції в Києві, присвяченій приєднанню компанії до E-Data.

У презентації сервісу взяли участь також директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев та керівник ДУ «Відкриті публічні фінанси» Олександр Комареус.

«На сьогодні після запуску цієї системи в роботу Укрзалізниця буде першою державною компанією, взагалі першою компанією в Україні, котра буде повністю розкривати всю інформацію в повному обсязі про всі свої фінансові трансакції. Крім нас, нині подібне робить тільки Державне казначейство. Це демонстрація безпрецедентної відкритості фінансової діяльності Укрзалізниці», - повідомив Євген Кравцов.

За його словами, Укрзалізниця самостійно звернулася до ДУ «Відкриті публічні фінанси» щодо розробки відповідного сервісу з метою демонстрації своїх фінансових операцій, а технічні спеціалісти Укрзалізниці брали активну участь у робочих консультаціях із розробниками. Отже, ДУ «Відкриті публічні фінанси» в рекордно короткий термін розробило відповідний сервіс та підключило Укрзалізницю до нього. Відтепер завдяки E-Data клієнти, партнери, інвестори, представники ЗМІ та всі охочі зможуть відслідковувати інформацію про трансакції Укрзалізниці на сайті spending.gov.uа. «Впевнені, що подібна відкритість дозволить заощаджувати нам кошти компанії та запобігати проявам корупції в галузі», – прокоментував в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Керівник Укрзалізниці також повідомив, що для товариства надзвичайно важливо демонструвати свою відкритість, адже це одна з найбільших компаній країни, що забезпечує 3 % внутрішнього валового продукту економіки країни та перевозить його 35 %. Загальна кількість активів компанії – понад 270 млрд грн, Укрзалізниця є одним із найбільших платників податків в Україні, а для багатьох регіонів – містоутворюючим підприємством.

«Відкритість є важливою для того, щоб така потужна компанія, як Укрзалізниця, могла повністю надавати всю інформацію про свою діяльність і в суспільства не виникало питань стосовно того, яким чином відбуваються процеси та трансакції всередині самої компанії», - зауважив Євген Кравцов. 

За словами директора з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрія Рязанцева, на першому етапі Укрзалізниця завантажить понад 21 тис. транзакцій за перший квартал поточного року на загальну суму понад 2,3 млрд грн. «Загалом у 2018 році планується опублікувати понад 100 тис. трансакцій на загальну суму понад 10 млрд грн. Таким чином, усі охочі зможуть побачити всю інформацію щодо договорів Укрзалізниці», – зазначив він.

Андрій Рязанцев також повідомив, що користувачі сервісу зможуть побачити інформацію щодо співпраці Укрзалізниці з понад 4 тис. контрагентів, оскільки інформація в системі E-Data  повністю відображає всі платіжні реквізити, включаючи назву контрагента та призначення платежу. На наступному етапі в цю систему також буде перенесено інформацію щодо договорів, які укладає Укрзалізниця, для того щоб уся договірна база була доступна в публічному просторі. «Таким чином, у цій системі міститиметься інформація, яка дозволить відслідковувати ефективність діяльності компанії загалом», – зазначив Андрій Рязанцев.

За його словами, приєднавшись до E-Data, Укрзалізниця сьогодні дає приклад для іншим державним корпораціям приєднуватися до системи, щоб державний сектор економіки був максимально прозорим для кожного громадянина та для кожної організації.

Директор ДУ «Відкриті публічні фінанси» Олександр Комареус розповів, що сервіс запущено для підприємств, які не мають казначейського рахунку, і відтепер за запитом до ДУ «ВПФ» ще більше розпорядників публічних коштів зможуть автоматично та безкоштовно оприлюднювати трансакції на Єдиному порталі використання публічних коштів E-Data. «Упевнений, що такі впровадження дозволять зробити компанії більш відкритими, залучать громадськість до моніторингу їх діяльності та загалом позитивно вплинуть на відкритість публічних фінансів в Україні», – зазначив Олександр Комареус.  

Нагадаємо, що ПАТ «Укрзалізниця» вже вжило заходів, щоб зробити свою діяльність відкритою. Зокрема, усі закупівлі для потреб галузі здійснюються в системі електронних закупівель Prozzoro. Крім того, з минулого року, вперше в своїй історії, Укрзалізниця публікує головні фінансові документи галузі на офіційному сайті, а також публічно надає інформацію про використання коштів з інвестиційного рахунку компанії.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?