Єврокомісія затвердила реалізацію інвестиційної плану Німеччини вартістю 500 млн євро щодо енергозберігаючих технологій при вантажних перевезеннях, повідомила ЄК.

Комісія підтримала німецьку схему підтримки залізничних компаній, які інвестують в енергозберігаючі технології. Очікується, що такі заходи сприятимуть зміщенню вантажних перевезень з автодоріг на залізницю та зменшенню шкідливих викидів.

«Електричний залізничний транспорт є одним із найбільш екологічно чистих варіантів перевезень. Сприяючи переходу від дороги до залізниці, німецька схема буде сприяти досягненню екологічних і транспортних цілей ЄС без усунення конкуренції», — зазначила комісар Маргрет Вестагер, відповідальна за політику конкуренції.

Компанії, які надають послуги електричним залізничним транспортом, зможуть компенсуватися до 50 % витрат, понесених за рахунок енергоефективних заходів. До них віднесено придбання сучасного енергозберігаючого рухомого складу, включаючи гібридні або енергозберігаючі локомотиви.

Щоб скористатися такою державною підтримкою, підприємствам залізничного транспорту потрібно щорічно демонструвати покращення енергоефективності на 1,75 %. З 2020 р. ця енергоефективність повинна збільшуватись щонайменше на 2 % за рік, щоб компанії мали право на підтримку.

Реалізація проекту, що фінансується з бюджета ЄС, розрахована на 2018—2022 рр.