«Фінансування житлового будівництва для залізничників — це не стільки видатки, скільки важлива інвестиція в галузь», — Євген Кравцов

29 грудня 2018, 10:59

 В. о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов:

Особисто для мене було важливо відновити програму з житлового будівництва та переобладнання об’єктів під житло для працівників компанії, яку фактично заморожено з 2014 р. Її вдалося відродити у серпні 2017 р. Сьогодні вже видно результати та позитивну динаміку від реалізації цієї стратегії. За досить стислі терміни, за кілька останніх місяців 2017-го, знову було запущено програму житлового будівництва для залізничників. Торік нам вдалося збудувати 44 квартири.

Цьогоріч окрім завершення будівництва другої черги житлового комплексу в Синельниковому на 56 квартир, нові помешкання для залізничників збудовані в Івано-Франківську, с. Хриплин Івано-Франківської області та у Рівному. Зокрема, в житловому будинку в Хриплині в результаті переобладнання додатково створено три квартири. В Івано-Франківську реконструйовано будівлю під триквартирний житловий будинок. У Рівному виконані роботи з реконструкції нежитлового приміщення під двокімнатну квартиру.

На фініші капітальний ремонт триповерхового гуртожитку у м. Слов’янськ. Тут з’явиться 32 кімнати готельного типу з поліпшеним планування. Наразі у будівлі завершується комплекс внутрішніх оздоблювальних робіт, заміна внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж, перепланування. Залишилося обставити кімнати меблями та побутовими приладами, встановити сантехніку. Ці нові помешкання будуть готові зустрічати своїх господарів вже у першому кварталі 2019 р.

В наступному році нам вкрай важливо завершити реалізацію будівельного проекту 110-квартирного житлового будинку у м. Харків по вул. Малиновського. Це дозволить залізничникам гарантовано і без зволікань здати його в експлуатацію наступного року.

Примітно, що під час будівництва житлових об’єктів використовуються енергозберігаючі технології. Встановлюються металопластикові вікна, виконується ефективне утеплення фасадів. Майбутні господарі не отримають голі сірі стіни, а заїдуть у квартиру, цілком придатну для проживання. Відомчі будівельники тут наклеюють шпалери, покривають підлогу лінолеумом та ламінатом, встановлюють міжкімнатні двері, сантехніку. Тут буде холодне та гаряче водопостачання, водовідведення.

На вирішення квартирного питання мешканців залізничної станції Усатове ми передбачили майже 13 млн грн. Треба сказати, що безвідповідальні рішення, внаслідок яких родини залізничників десятиріччями змушені проживати у вагонах на станції, залишили нам складну спадщину. Моя позиція: рішення по Усатовому не може бути формальним включенням до перспективного плану житлового будівництва. Тож наші фахівці ретельно опрацювали це питання. Розглядалося два варіанти його вирішення: будівництва з «нуля» та придбання готового житла у цьому регіоні. Другий має беззаперечні переваги: у разі купівлі готових помешкань для наших працівників день їхнього новосілля настане набагато швидше.

Загалом у 2018-му компанія знайшла фінансовий ресурс, аби завершити чотири об’єкти та 63 квартири. Ми розуміємо, що покращення житлових умов — актуальне питання для багатьох залізничників. Тож в зоні особливої уваги правління компанії — реалізація житлової програми та пошук джерел її фінансування. На наступний рік заплановано спрямувати на реалізацію будівельної програми 100 млн грн. Переконаний, що це не стільки видатки, скільки важлива інвестиція в галузь, яка дозволяє підвищити мотивацію до праці, зберегти кваліфіковані кадри та залучити на робочі місця молодих фахівців.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?