Fitch Ratings підвищує кредитний рейтинг Укрзалізниці до рівня «B»

13 вересня 2019, 08:24

Провідне міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий та короткостроковий кредитний рейтинг АТ «Укрзалізниця» в іноземній і національній валюті до суверенного рівня — «B» з «В-». Дане підвищення стало можливим завдяки нещодавньому перегляду суверенного рейтингу України, який зазвичай обмежує максимальний рівень рейтингу для квазісуверенних компаній, таких як Укрзалізниця, та є наслідком послідовної фінансової політики товариства, зокрема підвищення рівня ліквідності Укрзалізниці.

Фінансово-господарські показники діяльності Укрзалізниці надають впевненість інвесторам у стабільності компанії та дозволили нещодавно здійснити залучення додаткового запозичення на міжнародному ринку капіталу на суму до $ 100 млн, вартість якого майже на 100 базисних пунктів нижче, ніж в липні цього року. Сьогоднішнє підвищення рейтингу Укрзалізниці сприятиме подальшому зниженню вартості запозичень.

«Завдяки системним та професійним крокам уряду Україна, а за нею й Укрзалізниця поліпшили свої кредитні рейтинги. Це — дуже позитивний сигнал для іноземних інвесторів, особливо в контексті можливостей залучення додаткового фінансування у модернізацію та розвиток компанії», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Fitch очікує, що завдяки зростанню обсягів вантажних перевезень та дерегуляції вагонної складової, проведеної наприкінці 2018 р., дохід компанії у 2020 р. перевищить 100 млрд грн. Крім того, збільшенню доходів сприятиме очікуване відновлення економіки України — за прогнозами Fitch Ratings, ВВП України зростатиме на 3,2—3,5 % щорічно упродовж 2019—2021 рр.

Рейтингове агентство також прогнозує у середньостроковій перспективі поступове поліпшення до 1х (2018 — 2х, 2014 — 3х) показника співвідношення чистого боргу до EBITDA (Net Debt/EBITDA). Також агентство очікує, що компанія поліпшить до 3— 5 % показник маржинальності вільного грошового потоку (FCF margin). Як зазначено у повідомлені Fitch, завдяки випуску євробондів на $ 500 млн в липні 2019 р. компанія суттєво знизила кредитне навантаження з рефінансування очікуваних виплат на суму $ 300 млн у другому півріччі 2019 р. та подальших виплат у 2020—2021 рр.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?