Ідея контейнерного поїзда між станціями Чорноморська (ТІС) та Київ-Ліски за рік довела свою ефективність, — Євген Кравцов

30 січня 2019, 10:44

Проект курсування регулярного контейнерного поїзда за маршрутом Чорноморська (ТІС)—Київ-Ліски—Чорноморська (ТІС) виявився успішним для Укрзалізниці та популярним серед вантажовласників. Як повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов, 31 січня минає річниця з початку запровадження цього поїзда, і за цей час ним перевезено вже 2,5 тис. контейнерів. Загалом у 2018-му Укрзалізниця перевезла великотоннажних контейнерів на 13 % більше обсягів 2017 р.

За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниця вивчила потреби вантажовласників у пришвидшенні доставки вантажів у великотоннажних контейнерах, що прибувають в Україну через порти Чорного моря. Тому компанія у 2018 р. організувала вісім регулярних контейнерних поїздів, які курсують за встановленим розкладом у визначені дні тижня та забезпечують прискорену доставку вантажів у контейнерах.

«Регулярні контейнерні поїзди — це новий сервіс на українському ринку транспортних послуг, перевагами якого є мінімізація часу доставки вантажів у пункти призначення, схоронність перевезених вантажів та конкурентна порівняно з альтернативними видами транспорту вартість перевезення», — розповів очільник галузі.

Упродовж минулого року в складі контейнерних поїздів, яких на постійній основі курсує вже 17, у тому числі сім транзитних, перевезено 95700 ДФЕ, що становить 29 % від загального обсягу перевезених контейнерів.

Всього у 2018 р. Укрзалізниця перевезла 334963 великотоннажні контейнери в ДФЕ (двадцятифутовому еквіваленті), що на 13 % більше обсягів 2017 р. (295479 ДФЕ). Збільшення відбулося у всіх видах сполучень: транзитному — на 24 %, експортному — на 17 %, внутрішньому — на 11 % та імпортному — на 8 %.

Як зауважив Євген Кравцов, акціонерне товариство постійно реалізує перспективні логістичні схеми перевезень вантажів. Зокрема, контейнерні перевезення — найбільш прогресивний і ефективний спосіб доставки вантажів за принципом «від дверей до дверей».

«Ринок контейнерних перевезень в Україні має колосальні можливості, і наше першочергове завдання — створювати нові сервіси для наших клієнтів та партнерів для реалізації цих можливостей», — підкреслив голова правління АТ «Укрзалізниця».


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?