Іван Юрик провів конференц-дзвінок із провідними інвесторами міжнародного ринку капіталу

30 квітня 2020, 15:50

В. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик 29 квітня провів конференц-дзвінок із провідними інвесторами та аналітиками міжнародного ринку капіталу. Він презентував результати діяльності АТ «Укрзалізниця» за 2019 р. і розповів про основні завдання та пріоритети розвитку перевізника у 2020 р. Загалом у заході взяли участь майже 40 інвесторів.

Серед ключових досягнень минулого року Іван Юрик відзначив збільшення чистого прибутку до 3 млрд грн, успішне розміщення єврооблігацій на суму $ 500 млн (з подальшим довипуском на $ 100 млн для реалізації інфраструктурних проєктів), яке було визнано найкращим у номінації CEEMEA Corporate bond of the year, підвищення кредитного рейтингу АТ «Укрзалізниця» до рівня суверену: «В» та «В-» за версією двох найвпливовіших міжнародних рейтингових агентств Fitch Ratings та Standard & Poor’s відповідно. За інформацією очільника Укрзалізниці, упродовж 2019 р. компанія погасила 60 % основної суми ($ 300 млн) за єврооблігаціями, випущеними у 2013 р.

Іван Юрик також розповів учасникам конференц-дзвінка про запроваджені минулого року заходи зі збільшення рівня дохідності та підвищення прозорості бізнесу, зокрема розподіл вагонів, оренду майна та продаж металобрухту через систему ProZorro.Продажі, а також отримання міждержавної ліцензії та початок власного виробництва зерновозів тощо.

Керівник Укрзалізниці повідомив, що згідно з аудованою фінансовою звітністю дохід від реалізації продукції АТ «Укрзалізниця» за підсумками 2019 р. сягнув 90,4 млрд грн, що на 8,4 % більше за аналогічні показники попереднього періоду. Водночас загальні видатки компанії зросли на 7 %.

Щодо очікувань від 2020 р. Іван Юрик підкреслив, що головним викликом для Укрзалізниці, як і для більшості вітчизняних та іноземних компаній, є подолання наслідків пандемії COVID-19. Очільник компанії зазначив, що вплив обмежуючих заходів, запроваджених державою для недопущення розповсюдження коронавірусу в Україні, зокрема карантину, наразі оцінюється за різними сценаріями, проте компанія має плани реагування на всі можливі варіанти розвитку подій.

«Укрзалізниця працює над оптимізацією операційних витрат і капітальних інвестицій. Запроваджено жорсткий контроль видатків. Правління товариства вже погодило низку превентивних заходів на випадок загострення епідемічної ситуації, що мають допомогти зберегти ліквідність та робочі місця. Ми віримо, що завдяки злагодженим і рішучим діям та підтримці Уряду компанія вийде із кризового періоду сильнішою й ефективнішою», — зазначив Іван Юрик.

За словами керівника Укрзалізниці, компанія вчасно виконує зобов’язання за всіма запозиченнями і провадить стабільну діяльність попри численні економічні та соціальні виклики.

«Репутація доброчесного та надійного партнера є пріоритетом. Ми докладаємо всіх зусиль для підтримки належного рівня ліквідності та здатні забезпечити фінансову стійкість у період економічної та фінансової турбулентності з огляду на активні заходи товариства та підтримку Уряду», — констатував очільник Укрзалізниці.

Іван Юрик підкреслив, що відкритий діалог із міжнародними інвесторами, особливо у часи глибоких структурних змін у світовій економіці, є надзвичайно важливим.

«Наші стосунки з міжнародними інвесторами завжди базувалися на відкритості й довірі. Ми об’єктивно доносимо всю інформацію про результати діяльності та фінансовий стан товариства, ділимося нашим баченням щодо подальшої роботи. Впевнений, поточна ситуація, якою б складною вона не була, є потужним стимулом для  поліпшення ефективності організаційних процесів Укрзалізниці та підвищення інвестиційної привабливості компанії», — наголосив він.

Презентація за підсумками зустрічі з інвесторами доступна за посиланням.


Поширити y соціальній мережіЧи не хочете поділитися своїми думками з цього приводу?