Упродовж двох місяців 2019 р. регіональною філією «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезено 1 млн 490 тис. пасажирів пільгових категорій, компенсація за які повинна відшкодовуватися місцевими органами виконавчої влади, на суму 11 млн 16 тис. грн. Сума отриманої у 2019 р. компенсації становить 829 тис. грн (у тому числі 228,2 тис. грн — погашення заборгованості з компенсації минулого року), або 7,5 % від суми наданих за січень—лютий послуг.

Найкраще відшкодовуються збитки у Кіровоградській та Чернігівській областях (з урахуванням погашення заборгованості за минулорічні перевезення пільговиків).

Позитивна динаміка щодо компенсування витрачених на перевезення пільгових категорій громадян коштів спостерігається у Донецькій та Полтавській областях.

Найскладнішою є ситуація у Луганській області, від місцевих органів виконавчої влади якої у 2019 р. не надійшло жодних відшкодувань.

Регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» звертається до органів місцевої влади областей, в межах яких магістраль здійснює свою діяльність, із закликом віднайти можливість компенсувати збитки за пільгові перевезення громадян.