Із початку цього року в господарстві приміських пасажирських перевезень регіональної філії «Львівська залізниця» зафіксовано 20 випадків пошкодження, розукомплектування, умисного псування внутрішньосалонного обладнання та крадіжок елементів моторвагонного рухомого складу. За цими фактами правоохоронці відкрили дев’ять кримінальних проваджень. Загальна сума збитків, завданих злодіями, хуліганами та недбалими пасажирами, з урахуванням витрат залізниці на ремонт та відновлення пошкоджених елементів та частин, становить майже 160 тис. грн. Зауважимо, що впродовж минулого року на Львівській залізниці було зафіксовано 17 випадків вандалізму та крадіжок частин і елементів приміського рухомого складу на суму понад 122 тис. грн.

Окрім прямих збитків, заподіяних зловмисниками, на залізницю лягають і додаткові витрати робочого часу працівників підрозділів, необхідні для усунення цих збитків. Поза тим, пошкоджені вагони необхідно відставляти з руху для відновлення, що відповідно зменшує їхню кількість в експлуатації і призводить до вимушеного скорочення составів поїздів, а отже створює суттєві незручності і пасажирам.

Залізничники наголошують, що навмисне псування чи крадіжки елементів рухомого складу, що задіяний у приміському русі, загострюють проблему організації та належного забезпечення приміських пасажирських перевезень, і звертаються до громадян із наполегливим проханням суворо дотримуватися правил безпеки на залізничному транспорті, особистим прикладом демонструвати високу культуру поведінки, а також сподіваються на активну та принципову позицію громадськості в питаннях забезпечення правопорядку в рухомому складі та на об’єктах інфраструктури.